Brusel: Lidé zpívají a objímají se

24. 3. 2016 7:14

Manifestace proti islamistům se uskutečnila na Place de la Bourse v centru belgického Bruselu. Došlo k ní po úterních teroristických útocích na letišti a v metru. Poté, co lidé truchlili za oběti teroru, vydali se do ulic s vlajkami s náboženskými symboly. Píše o tom server iDNES.cz.

Brusel: Lidé zpívají a objímají se
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Vlajky na půl žerdi jsou všude

V ulicích Bruselu jsou tak k vidění lidé s židovskými, islámskými i křesťanskými symboly, kteří zpívají, skandují, objímají se. Ve středu večer byly na místě před budovou bruselské burzy tisíce lidí. Například jednadvacetiletá studentka Chloe k tomu uvedla, že je důležité právě nyní ukázat, že „jsme Belgičané“. „Může se tu dneska něco stát, to dobře víme. Ale myslím, že je krásné, že všichni tihle lidé jsou tu i přes riziko dalšího útoku,“ uvedla. 

Původní text ZDE.

Zároveň však dodala, že situace je děsivá. „Musíme pokračovat v žití stejně jako dosud, nemá smysl nic měnit a přizpůsobovat se teroristům,“ dodala však. 

Stop terorismu přišli říct i muslimové. „Není to islám, nejsou to muslimové, ale šílenci, kteří si berou Ježíšovo nebo Mohamedovo jméno a dělají ty příšerné věci,“ uvedl Martinian.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Komsomolci a prodejné kurvy, to zbylo EU. Petr Štěpánek má ostrý vzkaz pro všechny, kteří lamentují, jak staří nevzdělaní venkované zkazili budoucnost britské mládeži

20:12 Komsomolci a prodejné kurvy, to zbylo EU. Petr Štěpánek má ostrý vzkaz pro všechny, kteří lamentují, jak staří nevzdělaní venkované zkazili budoucnost britské mládeži

Petr Štěpánek z ODS poslal ironický vzkaz všem lidem, kteří si stýskali nad tím, že mladí lidé ve Ve…