Bude to těžké, připustil Fico nad výsledky voleb

6. 3. 2016 6:23

Vítězem slovenských parlamentních voleb je opět strana Směr-SD v čele s Robertem Ficem. Její pozice však není rozhodně tak silná, jako tomu bylo před čtyřmi lety. I přesto se Fico pokusí sestavit novou vládu. Uvedla to ČTK.

Bude to těžké, připustil Fico nad výsledky voleb
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér SR Robert Fico

Fico na setkání před novináři uvedl, že vytvořit novou vládu nebude snadné a asi to potrvá i déle. Spolupráci s nikým současný premiér nevyloučil. 

„Vzniká nám povinnost jako straně, která tyto volby vyhrála, pokusit se sestavit smysluplnou a stabilní vládu. Nebude to lehké, ale určitě je třeba udělat vše pro to, aby nebyla ani pravděpodobnost předčasných parlamentních voleb, ani žádné jiné experimenty, které by narušovaly představu o parlamentním demokratickém systému,“ uvedl Fico.

Podle průběžných výsledků získal Ficův Směr-SD 29 procent. Podle odhadů by měl získat asi 45 křesel. Doposud jich ve stopadesátičlenném parlamentu měl 83. Do Národní rady SR se dále mělo dostat asi sedm dalších stran a hnutí. Na druhém místě se navzdory očekáváním umístila SaS pravicového ekonoma Richarda Sulíka. Naopak zklamáním jsou volby pro favorizované hnutí Síť. Mimo mnoha dalších uspěl i pravicový radikál Marian Kotleba, jehož uskupení Ľudová strana Naše Slovensko proniklo do parlamentu. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pane redaktore, teď jste řekl prázdnou floskuli. Prezident Zeman opět po letech rozebral rozhlasáka, kterého kdysi složil anglickým slovíčkem

18:02 Pane redaktore, teď jste řekl prázdnou floskuli. Prezident Zeman opět po letech rozebral rozhlasáka, kterého kdysi složil anglickým slovíčkem

Exkluzivním hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl po dlouhé době prezident Miloš Ze…