Budeme silní, proto nás chtějí skandalizovat, říká Okamurovec Fiala

4. 8. 2015 14:07

Okamurova SPD, která se prozatím pohybuje kolem jednoho procenta preferencí, má vysoké cíle i ambice. Jak na svém Twitteru napsal někdejší poslanec ODS a Úsvitu Radim Fiala, ponese to s sebou mrzutosti.

Budeme silní, proto nás chtějí skandalizovat, říká Okamurovec Fiala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radim Fiala

Nově vznikající hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) prý navazuje na myšlenky, se kterými Tomio Okamura s Radimem Fialou vstupovali na politickou scénu s hnutím Úsvit přímé demokracie. „Díky známým okolnostem politického puče byli oba zakladatelé nuceni Úsvit opustit, myšlenky přímé demokracie se ale nevzdávají," uvedl před několika dny Týdeník Prostějovska. Svůj text obohatil fotografií Tomio Okamury s desítkou potenciálních členů.

A právě k nim v úterý s největší pravděpodobností promluvil na Twitteru i Radim Fiala. „Budeme silní, a proto nás budou média skandalizovat, vysvětluji zájemcům o členství v SPD."

Jak ParlamentníListy.cz zjistily, drtivá většina výzkumných agentur zatím data SPD neměří. Výjimku tvoří pouze "veřejnoprávní" TNS Aisa a Phoenix research politologa Kubáčka. V průměru má zatím Okamura a jeho klaka slabé procento. Úsvit se pohybuje kolem tří procent, což by na sněmovnu taktéž nestačilo.

Ani Úsvit, ani SPD zatím neuvedly, zdali a v jakých krajích hodlají usilovat o mandáty na podzim příštího roku, tedy v termínu nejbližších voleb v České republice. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Jako když Zeman vyjede do kraje. Trump zaletěl mezi své  do Arizony a pronesl projev, z něhož se ve Washingtonu mohou zbláznit

19:48 VIDEO Jako když Zeman vyjede do kraje. Trump zaletěl mezi své do Arizony a pronesl projev, z něhož se ve Washingtonu mohou zbláznit

Donald Trump včera promluvil na shromáždění ve Phoenixu a opět se věnoval své oblíbené kritice médií…