Budete kandidovat na Hrad? Škromach: Ano. Pospíšil: Možná ano. Dlouhý: Nelíbí se mi Zeman

26. 1. 2016 9:01

Prezidentské volby budou sice až za dva roky, kandidáti se však objevují již nyní. Informují o tom Hospodářské noviny (HN).

Budete kandidovat na Hrad? Škromach: Ano. Pospíšil: Možná ano. Dlouhý: Nelíbí se mi Zeman
Foto: Partie FTV PRIMA
Popisek: Prezident Zeman v Partii televize Prima

Ekonom Vladimír Dlouhý, europoslanec Jiří Pospíšil i senátor Zdeněk Škromach. To jsou jména mužů, kteří podle HN chtějí vyzvat prezidenta Miloše Zemana, bude-li kandidovat. I když u Škromacha je situace spíš taková, že v případě, že bude-li Zeman obhajovat svůj post, půjde mu současný sociálnědemokratický senátor z cesty. Známé je jméno i dalšího kandidáta, jehož ale HN neuvádějí. Poslanec a populární primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) oznámil svou kandidaturu před časem prostřednictvím serveru Blesk.cz.

Prezident Zeman chce rozhodnutí o své kandidatuře učinit až příští rok v lednu. 

„Prezident by měl být v dobré psychické i fyzické kondici. Z tohoto pohledu může být nižší věk spíše výhodou. Osobně si myslím, že po třech českých prezidentech stejné věkové generace, kteří do politiky vstoupili hned po revoluci v roce 89, by měl přijít někdo o generaci mladší,“ říká exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil, současný europoslanec. Klíčová pro něj bude podpora občanů. 
 
Ekonom Vladimír Dlouhý chce podle svých slov pro HN kandidovat právě kvůli současné hlavě státu. „Žijeme v neklidné době a prezident i někteří další čelní politici vedou naši zemi směrem, který se mně a jistě i dalším spoluobčanům nelíbí. Bude dobře, když se najde silný kandidát, který přinese změnu. Je však předčasné dnes říct, že takovým kandidátem budu právě já,“ říká Dlouhý, který je v současné době šéfem Hospodářské komory. 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sním o zemi, jejíž základ je rodina s dětmi, ne party pěstounů chovající děti jako zvířata. O zemi bez nevládních organizací... Velký povolební sen Martina Kollera

21:40 Sním o zemi, jejíž základ je rodina s dětmi, ne party pěstounů chovající děti jako zvířata. O zemi bez nevládních organizací... Velký povolební sen Martina Kollera

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller s odkazem na výsledek voleb a také knihu Andr…