Bývalý zpravodajec Hučín promlouvá: Babiš byl estébák, viděl jsem o tom dokumenty

13. 4. 2014 10:46

Bývalý důstojník BIS Vladimír Hučín odmítá změnit názor na ministra financí Andreje Babiše (ANO). Stále tvrdí, že Babiš patřil k výkonným agentům Státní bezpečnosti. Napsal o tom server Prvnízprávy.cz.

Bývalý zpravodajec Hučín promlouvá: Babiš byl estébák, viděl jsem o tom dokumenty
Foto: ČT
Popisek: Vladimír Hučín

Hučín tvrdí, že se na počátku devadesátých let osobně dostal k dokumentům potvrzujícím spolupráci Babiše s StB. „Veřejně jsem už dříve se svým názorem na pana Babiše vystoupil a na svém vyjádření trvám. Vím dobře, co se mi tehdy jako důstojníkovi FBIS dostalo do ruky v době, kdy se dělila federace a třídili jsme archivní dokumenty. Tehdy jsem se k materiálům pana Babiše dostal a už tehdy jsem o jeho spolupráci se Státní bezpečností věděl,“ tvrdí Hučín.

O soudu v Bratislavě si nedělám velké iluze. Babiš má dlouhé prsty a peníze

Hučín tvrdí, že viděl mikrofiše, na nichž byly zaznamenány návštěvy Babiše v konspiračních bytech Státní bezpečnosti. Tam se přitom dostávali jenom prověření lidé. Babiš tedy musel mít jasnou důvěru StB.

Bývalý důstojník polistopadové tajné služby tvrdí, že Babiš má dlouhé prsty a peníze. Soud v Bratislavě prý může ovlivnit. 

Babiš údajně spolupracoval i s KGB

Podle Hučína svědčily dokumenty z počátku devadesátých let také o tom, že Babiš mohl spolupracovat i se sovětskou zpravodajskou službou. „Ve svazku pana Babiše byly jisté náznaky toho, že si Sověti vzali z jeho spisu jisté materiály, které už nevrátili," tvrdí Hučín.

KGB údajně monitorovala lidi, které získávala česká Státní bezpečnost do svých služeb. Sovětská tajná služba pak z takových lidí vytvářela zájmové skupiny, které operovaly po celém území Československa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

17:51 Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

Mezi prvními řečníky na Koncertu pro budoucnost na pražském Václavském náměstí byl u příležitosti vý…