Bývalý zpravodajec Hučín promlouvá: Babiš byl estébák, viděl jsem o tom dokumenty

13. 4. 2014 10:46

Bývalý důstojník BIS Vladimír Hučín odmítá změnit názor na ministra financí Andreje Babiše (ANO). Stále tvrdí, že Babiš patřil k výkonným agentům Státní bezpečnosti. Napsal o tom server Prvnízprávy.cz.

Bývalý zpravodajec Hučín promlouvá: Babiš byl estébák, viděl jsem o tom dokumenty
Foto: ČT
Popisek: Vladimír Hučín

Hučín tvrdí, že se na počátku devadesátých let osobně dostal k dokumentům potvrzujícím spolupráci Babiše s StB. „Veřejně jsem už dříve se svým názorem na pana Babiše vystoupil a na svém vyjádření trvám. Vím dobře, co se mi tehdy jako důstojníkovi FBIS dostalo do ruky v době, kdy se dělila federace a třídili jsme archivní dokumenty. Tehdy jsem se k materiálům pana Babiše dostal a už tehdy jsem o jeho spolupráci se Státní bezpečností věděl,“ tvrdí Hučín.

O soudu v Bratislavě si nedělám velké iluze. Babiš má dlouhé prsty a peníze

Hučín tvrdí, že viděl mikrofiše, na nichž byly zaznamenány návštěvy Babiše v konspiračních bytech Státní bezpečnosti. Tam se přitom dostávali jenom prověření lidé. Babiš tedy musel mít jasnou důvěru StB.

Bývalý důstojník polistopadové tajné služby tvrdí, že Babiš má dlouhé prsty a peníze. Soud v Bratislavě prý může ovlivnit. 

Babiš údajně spolupracoval i s KGB

Podle Hučína svědčily dokumenty z počátku devadesátých let také o tom, že Babiš mohl spolupracovat i se sovětskou zpravodajskou službou. „Ve svazku pana Babiše byly jisté náznaky toho, že si Sověti vzali z jeho spisu jisté materiály, které už nevrátili," tvrdí Hučín.

KGB údajně monitorovala lidi, které získávala česká Státní bezpečnost do svých služeb. Sovětská tajná služba pak z takových lidí vytvářela zájmové skupiny, které operovaly po celém území Československa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Eurosvazáci táhnou do války. Přitom nemají lidi, techniku, vůbec nic. Analytik Koller plasticky vylíčil katastrofu, která nás čeká

21:09 Eurosvazáci táhnou do války. Přitom nemají lidi, techniku, vůbec nic. Analytik Koller plasticky vylíčil katastrofu, která nás čeká

Vojenský analytik Martin Koller tentokrát ve své analýze pro ParlamentníListy.cz rozebírá reálnost p…