ČEZ prý to se soláry taky pěkně rozpálil. Šetří jej policie

18. 3. 2016 6:58

Dvě fotovoltaické elektrárny polostátního gigantu ČEZ šetří policie. Podle kontroly totiž elektrárny v Čekanicích a Chýnově dostaly licenci ještě nehotové, píší Lidové noviny.

ČEZ prý to se soláry taky pěkně rozpálil. Šetří jej policie
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Obě elektrárny se podle kontroly Státní energetické inspekce z roku 2010 dostavovaly ještě poté, co v prosinci 2009 dostaly licence. Ty získaly díky předloženým revizním zprávám, že je vše hotovo. 

Zajímavé také je, že Čekanice dostaly povolení na předčasné užívání jen na jeden ze sedmi transformátorů. Při žádání o licenci však ČEZ popisuje situaci tak, jako kdyby byly zkontrolovány všechny transformátory. Je tak patrné, a i to uvedli inspektoři, že ČEZ při žádosti o licence neříkal pravdu. 

I přes tuto zjištěnou skutečnost však šéf odboru licencí ERÚ Jaroslav Vítek neodebral v roce 2011 ani jednomu zařízení povolení k výrobě elektřiny. 

Podle všeho tímto spěchem došlo ke „škodě“ 300 milionů korun. Od roku 2010 totiž byly výkupní ceny elektřiny ze solárních zdrojů nižší.

ČEZ si není žádného pochybení vědom. Mluvčí ČEZ pro obnovitelné zdroje Martin Schreier uvedl, že ve fázi prověřování poskytuje potřebnou součinnost všem autoritám.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura na tiskovce seřval redaktorku ČT: Vy se ptáte na dezinformace, přitom ČT je jedním z nejvíce dezinformačních médií v zemi! To stačí

11:11 Okamura na tiskovce seřval redaktorku ČT: Vy se ptáte na dezinformace, přitom ČT je jedním z nejvíce dezinformačních médií v zemi! To stačí

Šéf SPD Tomio Okamura předstoupil před novináře, aby představil svého stranického kolegu a nominanta…