ČT se vymlouvá na toleranci. Dobře že nad ní bdí poslanci, píše ironicky Šídlo

19. 9. 2015 15:20

Komentátor Jindřich Šídlo si v textu pro Hospodářské noviny všímá toho, jak se poslanec Jeroným Tejc (ČSSD) snaží bdít nad vyvážeností dětského vysílání České televize. Tento politik se snažil poukázat na to, že i děti by měly dostat komplexní informaci o krizi. Pokud to ČT nezvládá, tak ať děti nemystifikuje. Kdyby tak pan poslanec věděl, co děti vidí na internetu, dodává k tomu Šídlo.

ČT se vymlouvá na toleranci. Dobře že nad ní bdí poslanci, píše ironicky Šídlo
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Komentátor Hospodářských novin v pořadu ČT Hyde park

Kanál České televize pro děti Déčko vysílal pořad, v němž byl odpůrce imigrace přesvědčován, že pomoc bližnímu je správná věc. A dotyčný se o tom na konci pořadu nechal přesvědčit.

„ČT se snažila celý nebetyčný skandál zakrýt výmluvou, že scénku stavěla na základních hodnotách, jako jsou „empatie, tolerance nebo solidarita“, na nichž obvykle v Evropě stojí sociální demokracie (dodává autor textu). To ovšem nic nemění na skutečnosti, že v ní zcela chyběly hodnoty opačné, na což správně poukazuje poslanec Tejc zvolený za sociální demokracii,“ píše autor.

Česká televize pracuje s faktorem vyváženosti. Jestliže dostane prostor ve vysílání politik TO P09, musí přiměřeně stejný počet vteřin dostat např. také komunista, aby byla debata vyvážená. Ale jak chcete totéž zařídit u dětského pořadu. Možná tak, že se součástí vysílání stanou i přenosy ze sněmovny, kde bude např. pan poslanec Tomio Okamura děti přesvědčovat, že uprchlíky je lepší udržet mimo Česko. Zdá se vám to absurdní? Tak si představte, že se bude výtkou poslance Tejce zcela vážně zabývat Rada ČT.

„Takže zpátky do reality: na uprchlický příběh z Planety Yó se ono pondělí 7. září před šestou večer dívalo 40 tisíc dětí. Zbytek pravděpodobně čučel na YouTube. Poslanec Tejc i my všichni ostatní bychom se možná divili, na co,“ uzavírá Šídlo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sobotka se držel funkce jak jistý materiál košile. Prezident Zeman potvrdil jmenování Babiše premiérem, podpořil Okamuru a „odpuzujícího“ Kalouska vyzval k odstoupení

16:26 Sobotka se držel funkce jak jistý materiál košile. Prezident Zeman potvrdil jmenování Babiše premiérem, podpořil Okamuru a „odpuzujícího“ Kalouska vyzval k odstoupení

Prezident Miloš Zeman se v rozhovoru pro server Blesk.cz v Lánech vyjádřil k výsledkům voleb. Moderá…