Čapí hnízdo se může Babišovi hodně vymstít. Policie prý tuto dotační kauzu bere velmi vážně

22. 1. 2016 7:37

Ministr financí Andrej Babiš má možná zaděláno na problém. Podle informací pátečního deníku Právo totiž byly zahájeny úkony v trestním řízení v souvislosti s možným dotačním podvodem a poškozením finančních zájmů EU. Žalobci prověřují, jak to bylo s evropskými dotacemi na Babišovo Čapí hnízdo.

Čapí hnízdo se může Babišovi hodně vymstít. Policie prý tuto dotační kauzu bere velmi vážně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš

„Úkony v trestním řízení byly zahájeny pro podezření ze spáchání trestného činu dotačního podvodu a poškození finančních zájmů Evropské unie,“ prozradila deníku mluvčí pražského městského zastupitelství Štěpánka Zenkolová. Kauzu rozpoutalo anonymní trestní oznámení, v němž jeho autor poukazuje na to, že farma Čapí hnízdo nemohla splňovat podmínky pro udělení dotací, pokud vezmeme v potaz, že patří velkému Agrofertu.

Farma se sice od holdingu zakladatele hnutí ANO oddělila, jenže před tím byla dva roky jeho součástí. Právě tato skutečnost svědčí podle anonymního udání o podvodu, neboť se lze domnívat, že se farma oddělila od holdingu jen účelové – právě kvůli dotacím. Anonymní trestní oznámení má deník také k dispozici. Zahájení úkonů v trestním řízení rozvázalo vyšetřovatelům ruce. Mohou se naplno pustit do práce.

Stojí za pozornost, že se teprve v roce 2014 Babiš doznal k tomu, že vlastní Čapí hnízdo. Agrofert přesto jakékoli nařčení z podvodu odmítá. Mluvčí holdingu Karel Hanzelka trvá na tom, že vše proběhlo v souladu se zákonem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Justiční zločin, to volá do nebe. Policista se přizná, že to celé ušil, a soudci je to jedno. John Bok vychrlil na adresu justice taková slova, že za ně očekává žalobu

20:38 Justiční zločin, to volá do nebe. Policista se přizná, že to celé ušil, a soudci je to jedno. John Bok vychrlil na adresu justice taková slova, že za ně očekává žalobu

„Zůstává mi rozum stát nad tím, co dnes předvedl senát soudce Jiřího Lněničky!“ naříká nad rozsudkem…