Carevna Merkelová rozloží Evropu. Takto ostře o ní promluvila jiná významná dáma evropské politiky

17. 9. 2015 20:48

Předsedkyně radikální francouzské Národní fronty Marine Le Penová tvrdě zaútočila na německou kancléřku Angelu Merkelovou. Pokud jde o uprchlickou krizi, nejmocnější dáma Evropy se prý chová tak nepřijatelně, že je spoluzodpovědná za uprchlickou krizi.

Carevna Merkelová rozloží Evropu. Takto ostře o ní promluvila jiná významná dáma evropské politiky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marine Le Pen

„Obviňuji německou kancléřku před celou Evropou za nedovolené přistěhovalectví (...)  poté, co nastolila své finanční podmínky,“ uvedla Le Penová na akci belgické krajně pravicové strany Vlaams Belang (Vlámský zájem) ve vlámském parlamentu v Bruselu. S odvoláním na server rakouského deníku Die Presse o tom informuje server První zprávy.

Merkelovou následně označila za „carevnu“, která rozhoduje o obnovení hraničních kontrol v Německu, aniž to konzultuje s dalšími členy EU. Tento krok přitom povede k tomu, že řada uprchlíků tak zamíří místo Německa do Francie a bude „vysávat tamní sociální systém“. Tak to alespoň vidí Le Penová, podle níž jde běžencům právě o to, aby získali štědré sociální dávky.

Šéfka stále populárnější Národní fronty však zároveň hájila svrchovanost národního státu, kterou ohrožuje diktatura EU z Bruselu. Za pozornost také stojí, že proti vystoupení Le Penové v Bruselu protestovalo asi 250 lidí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ovčáček se dopálil při rozhovoru v televizi: Pražští novináři jsou úplně mimo. Pohrdají lidmi, kteří přijdou na náměstí za Zemanem. Zesměšňují jejich dotazy!

21:58 Ovčáček se dopálil při rozhovoru v televizi: Pražští novináři jsou úplně mimo. Pohrdají lidmi, kteří přijdou na náměstí za Zemanem. Zesměšňují jejich dotazy!

V pondělním pořadu Pražská kavárna přivítal moderátor a mediální analytik Petr Žantovský tiskového m…