Černoši, neblbněte. Po zvolení Donalda Trumpa zazněly v USA zajímavé věci

22.11.2016 11:12

Zatímco americká liberální média nepřestávají líčit údajné obavy černošského obyvatelstva z vítězství Donalda Trumpa, afroameričtí byznysmeni a intelektuálové se vyjadřují vůči 45. prezidentu Spojených států o poznání smířlivěji.

Černoši, neblbněte. Po zvolení Donalda Trumpa zazněly v USA zajímavé věci
Foto: donaldjtrump.com
Popisek: Donald Trump

Mediální magnát a zakladatel televizí sítě BET Bob Johnson včera v CNBC například nabádal afroamerickou komunitu, aby dala Trumpovi šanci. „Měli bychom společně doufat, že s nástupem republikánské administrativy může být dosaženo řešení některých problémů, kterým čelí naše komunita,“ uvedl podporovatel Hillary Clintonové Johnson, který se den před tím setkal s Donaldem Trumpem v Trump National Golf Club v New Jersey.

„Měli bychom se ptát, co může afroamerická komunita získat od Trumpovy administrativy. On je byznysmen a já si myslím, že bude určitě hledat způsoby, jak fiskální politiku využít pro ekonomický rozvoj. Dejme mu čas na práci a uvidíme, jestli se nám podaří nalézt společnou řeč,“ konstatoval Johnson, který svoji úspěšnou společnost založil v roce 1979 a po čase se stal prvním afroamerickým miliardářem.

„Černí Američané by neměli řešit, kdo je jejich přítel či nepřítel, ale jaké mají zájmy, které mohou prosazovat. Přesně v této poloze bychom to měli brát. Konkrétně ani Trumpa a republikány skutečně není zapotřebí vnímat jako přátele nebo nepřátele. Měli bychom si jasně určit, jaké zájmy chceme prosazovat, a podle toho se chovat,“ uvedl Johnson s tím, že země potřebuje silného lídra, a nikoli toho, kdo se bude přiklánět na jednu či onu stranu. „A tohle Trump splňuje,“ dodal.

Obdobný názor vyjádřil ve svém textu publikovaném na webu Fow News také armádní důstojník Jeremy Hunt, který pracuje pro prestižní Douglass Leadership Institute. V titulku svého názorového textu Hunt konstatuje, že postoj většiny černošské populace ke zvolení Trumpa považuje za poněkud trapný a kontraproduktivní. „Média zbytečně chrlila po celé měsíce poplašné titulky s cílem vzbudit v etnických komunitách strach a obavy,“ všímá si Hunt.

Hunt dále tvrdí, že by černošská komunita neměla panikařit jenom kvůli tomu, že někdo občas utrousí nejapnou poznámku na adresu černošského muže, kterého zastřelí policie. „To přece vůbec neznamená, že je autor takového komentáře členem Ku Klux Klanu. Zažili jsme v minulosti mnohem horší věci než pár poznámek, tak proč tolik obav a přehánění?“ podivuje se Hunt s tím, že podobné postoje černošské komunitě nijak neprospějí.

Samotný Hunt se v souvislosti se zvolením Trumpa americkým prezidentem obává jen toho, že tato skutečnost bude mnoho Afroameričanů tlačit k tomu, aby ze sebe dělali oběti. „Jak uvádějí sociologové Bradley Campbell a Jason Manning, snaha označovat určitou komunitu za oběť vede k sociální marginalizaci. Pokud chceme být ‚černí a hrdí‘, měli bychom se zbavit neustálého sebelitování a strachu. Musíme být odolnější a odhodlanější. Naši předci přežili otroctví, proč bychom neměli přežít Trumpovu éru?“ uzavírá Hunt.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Jak můžete někoho obvinit bez důkazů?

Vaše vláda nálepkuje dost často, vy hlavně a chcete bojovat proti dezinformacím, ale jdete podle vás příkladem? Je podle vás v pořádku, že někoho obviníte a pak nejste schopný u soudu říci, na základě čeho a svá obvinění doložit? A omluvíte se SPD nebo se odvoláte? https://www.parlamentnilisty.cz/p...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bobošíková a Kotrba o Ukrajině a válce. Už se rýsuje výsledek

18:22 Bobošíková a Kotrba o Ukrajině a válce. Už se rýsuje výsledek

Jak ovlivní balík pomoci z USA a nové mobilizační předpisy pro Ukrajince vývoj rusko-ukrajinského ko…