Černý rovná se dobrý, odbarvený běloch rovná se špatný? JXD se pořádně naštval nad „černobílým viděním světa sluníčkářů“

24. 1. 2017 17:04

Komentátor serveru Reflex.cz Jiří X. Doležal se zamyslel nad černobílým viděním sluníčkářů. „Hodnocení amerických prezidentů světovou veřejností je nejen otevřeně rasistické, ale také idioticky povrchní, hloupé a neukotvené v realitě. Jak Obama, tak Trump jsou světovými médii hodnoceni už dny po svém zvolení, a to na základě svých zevnějšků,“ konstatuje velmi rázně Doležal.

Černý rovná se dobrý, odbarvený běloch rovná se špatný? JXD se pořádně naštval nad „černobílým viděním světa sluníčkářů“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří X. Doležal

Doležal následně uvedl, že Obama byl první americký prezident, jenž dostal Nobelovu cenu míru za barvu pleti a kultivovaný verbální projev. „Nadšení světové intelektuální kavárny, že má Amerika černého prezidenta, kterej se navíc chová nóbl, neznalo mezí, a barevnost nového vládce Bílého domu bylo třeba ocenit a odměnit,“ uvedl. Podle jeho názoru to bylo ocenění bezdůvodné, jen za symbolickou hodnotu barvy. 

„Po skončení jeho mandátu můžeme do historie zapsat, že tento držitel Nobelovy ceny míru v mírotvorném úsilí stáhl americká vojska z Iráku tak úspěšně, že vybujel Islámský stát a ponořil Blízký východ do krvavé lázně války všech proti všem,“ zkonstatoval Doležal a zaměřil se na nového prezidenta Donalda Trumpa. 

Ten se podle něj dostává do mediálního lynče ihned po nástupu do funkce – a to hlavně za barvu vlasů a nekultivovaný verbální projev. „Zatímco u Obamy bylo jisté, že je černej, u Trumpových vlasů se neví, zda to jsou odbarvené černé, obarvené šedé nebo je barva původní (což by ovšem mohlo ukazovat na Trumpovu příbuznost s orangutanem sundským, neboť nikdo než Trump a orangutani nemá ochlupení tohoto barevného tónu),“ jízlivě řekl Doležal s tím, že vlasy Trumpovi vynesly stejně intenzivní vlnu nenávisti jako Obamovi jeho pleť vlnu obdivu.

  • Původní text ZDE

„Několik předních amerických deníků včetně jejich komentátorů, považujících se za intelektuální elitu, je názorově sluníčkářských. Jsou tedy zcela iracionální, rozhodující podle předsudků. Černý rovná se dobrý. Kultivovaný rovná se má pravdu. Odbarvený běloch rovná se špatný. Prostořeký rovná se tomu, že lže. Jasné černobílé vidění světa neomarxistické levice – sluníček,“ poznamenal Doležal. A uzavřel, že Trump byl na základě svého looku a image popraven dřív, než mohl cokoliv udělat.

A právě toto černobílé vidění světa sluníčkářů pak prý může zpochybňovat jeden z pilířů naší civilizace, naší kultury a našeho stylu života – respekt k výsledkům demokratických voleb.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Až zjistíte, kde byl Sobotka, dejte mi vědět! Že byl na víkendovém jednání ČSSD klid, jak se tvrdilo? Máme zcela jiné informace

17:55 Až zjistíte, kde byl Sobotka, dejte mi vědět! Že byl na víkendovém jednání ČSSD klid, jak se tvrdilo? Máme zcela jiné informace

Údajně není pravda, že by sociální demokraté na svém jednání ústředního výkonného výboru v Hradci Kr…