Červíček se po čtvrtstoletí u policie rozhodl dát na politiku. Popovídá si o tom s policejním prezidentem

15. 1. 2016 6:23

Policejní prezident Tomáš Tuhý se dnes setká s šéfem královéhradecké policie Martinem Červíčkem, který se ve středu stal lídrem kandidátky ODS pro krajské volby v hradeckém kraji. Červíček avizoval, že je po 25 letech u policie připraven Tuhého požádat o uvolnění ze služebního poměru.

Červíček se po čtvrtstoletí u policie rozhodl dát na politiku. Popovídá si o tom s policejním prezidentem
Foto: hns
Popisek: Policejní prezident Martin Červíček

O schůzce informoval Červíček, prý byla domluvena už před delší dobou. Po podání žádosti o ukončení jeho působení u policie mu začne následující kalendářní měsíc běžet dvouměsíční výpovědní lhůta. Po ukončení služebního poměru se Červíček plánuje stát členem ODS.

Červíček v minulosti vedl dopravní policii nebo šéfoval policistům v hlavním městě. Od roku 2012 do roku 2014 zastával post policejního prezidenta. Z funkce byl odvolán v důsledku dvojvládí v čele sboru, které nastalo poté, co soud zastavil stíhání předchozího policejního prezidenta Petra Lessyho obviněného ze zneužití pravomoci. Vedení policie v hradeckém kraji se Červíček ujal v březnu 2014.

Minulé krajské volby v královéhradeckém regionu vyhrála ČSSD před KSČM, které se dohodly na vytvoření koalice. Kandidáti ODS se dostali do zastupitelstva. Hejtmanem je Lubomír Franc (ČSSD), který funkci nebude obhajovat.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Srp nám vyprávěl na kameru, jak Bohuslav Sobotka naletěl duševně nemocnému člověku, který mu radil. A několik překvapivých informací o Listopadu´89

19:44 Karel Srp nám vyprávěl na kameru, jak Bohuslav Sobotka naletěl duševně nemocnému člověku, který mu radil. A několik překvapivých informací o Listopadu´89

HORKÉ TÉMA U příležitosti výročí demonstrace na Národní třídě si moderátor TV ParlamentníListy.cz Ra…