Češi by podle Zaorálkova ministerstva neměli jezdit do Bruselu

22. 3. 2016 11:45

Ministerstvo zahraničí vyzve české občany, aby odložili veškeré cesty do Bruselu. Doporučí také, aby zvážili cesty do dalších částí Belgie. ČTK to po zasedání krizového štábu na ministerstvu zahraničí řekla Irena Valentová z tiskového odboru ministerstva. Aktualizované cestovní doporučení vydá česká diplomacie zanedlouho. Informace o tom, že by mezi oběťmi teroristických útoků, které si na několika místech belgické metropole vyžádaly nejméně 13 životů a 35 zraněných, byli i Češi, ministerstvo nemá.

Češi by podle Zaorálkova ministerstva neměli jezdit do Bruselu
Foto: repro TV Prima, tan
Popisek: Lubomír Zaorálek (ČSSD) v Partii TV Prima

„V rámci doporučení budeme vyzývat české občany, aby odložili veškeré cesty do Bruselu do dalších pokynů,“ uvedla Valentová. Ministerstvo Čechy upozorní také na to, že je v Belgii vyhlášen nejvyšší stupeň varování před teroristickými útoky nebo na aktuální omezení pohybu po Bruselu, které se týká například městské hromadné dopravy.

„Informace samozřejmě budeme aktualizovat dle vývoje,“ řekla Valentová. Poznamenala také, že belgická strana zatím Prahu neinformovala o národnostech občanů zasažených útoky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jste fíkus, parazit a dravec, spustil Zaorálek na Babiše. Každý den řeknete nějakou lež, přiletělo zpátky. Shrnuli jsme pro vás celý očekávaný duel

21:48 Jste fíkus, parazit a dravec, spustil Zaorálek na Babiše. Každý den řeknete nějakou lež, přiletělo zpátky. Shrnuli jsme pro vás celý očekávaný duel

Lubomír Zaorálek a Andrej Babiš. ČSSD versus ANO. Dva nesmiřitelní lídři, kteří spolu seděli čtyři r…