Česko poskytlo další pomoc Slovinsku. Na řešení uprchlické krize

4. 2. 2016 21:10

Do Slovinska dnes odjel dvanáctičlenný tým vojenských zdravotníků, kteří na místě budou pomáhat v rámci cvičení Bled 2016 s migrační krizí. Jde již o třetí rotaci příslušníků Agentury vojenského zdravotnictví z Hradce Králové, jednotka by se měla zpět do ČR vrátit 4. března. ČTK to dnes sdělil Jan Šulc z Generálního štábu Armády České republiky.

Česko poskytlo další pomoc Slovinsku. Na řešení uprchlické krize
Foto: Radim Panenka
Popisek: Miloš Zeman se slovinským prezidentem Borutem Pahorem.

Armádní zdravotnický tým pod velením Jiřího Mališe tvoří dva lékaři, pět zdravotních sester a záchranářů a pět příslušníků podpory. Česká zdravotnická jednotka ve Slovinsku disponuje polní převazovnou POP 2 na podvozku nákladního automobilu Tatra 815 a sanitou LRD 130. "Vaše cvičení je v mnohých aspektech co do náročnosti úkolu srovnatelné s misí. Věřím, že proto navážete na dobrou práci svých kolegů, které střídáte," řekl odjíždějícím vojákům ředitel Agentury vojenského zdravotnictví Zoltán Bubeník.

Česká republiky své vojáky vyslalo do Slovinska v polovině loňského listopadu, v zemi působili do poloviny prosince, na Vánoce je česká armáda stáhla, druhá skupina odjela do Slovinska 5. ledna. Například loni pomáhali zdravotníci s péčí o migranty v uprchlickém centru Šentilj nedaleko Mariboru u rakouských hranic.

V souvislosti s migrací česká armáda loni působila také v Maďarsku, nyní připravuje pomoc pro Makedonii. Česko do zemí postižených migrační vlnou posílá i policisty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura na tiskovce seřval redaktorku ČT: Vy se ptáte na dezinformace, přitom ČT je jedním z nejvíce dezinformačních médií v zemi! To stačí

11:11 Okamura na tiskovce seřval redaktorku ČT: Vy se ptáte na dezinformace, přitom ČT je jedním z nejvíce dezinformačních médií v zemi! To stačí

Šéf SPD Tomio Okamura předstoupil před novináře, aby představil svého stranického kolegu a nominanta…