Česko poskytlo další pomoc Slovinsku. Na řešení uprchlické krize

4. 2. 2016 21:10

Do Slovinska dnes odjel dvanáctičlenný tým vojenských zdravotníků, kteří na místě budou pomáhat v rámci cvičení Bled 2016 s migrační krizí. Jde již o třetí rotaci příslušníků Agentury vojenského zdravotnictví z Hradce Králové, jednotka by se měla zpět do ČR vrátit 4. března. ČTK to dnes sdělil Jan Šulc z Generálního štábu Armády České republiky.

Česko poskytlo další pomoc Slovinsku. Na řešení uprchlické krize
Foto: Radim Panenka
Popisek: Miloš Zeman se slovinským prezidentem Borutem Pahorem.

Armádní zdravotnický tým pod velením Jiřího Mališe tvoří dva lékaři, pět zdravotních sester a záchranářů a pět příslušníků podpory. Česká zdravotnická jednotka ve Slovinsku disponuje polní převazovnou POP 2 na podvozku nákladního automobilu Tatra 815 a sanitou LRD 130. "Vaše cvičení je v mnohých aspektech co do náročnosti úkolu srovnatelné s misí. Věřím, že proto navážete na dobrou práci svých kolegů, které střídáte," řekl odjíždějícím vojákům ředitel Agentury vojenského zdravotnictví Zoltán Bubeník.

Česká republiky své vojáky vyslalo do Slovinska v polovině loňského listopadu, v zemi působili do poloviny prosince, na Vánoce je česká armáda stáhla, druhá skupina odjela do Slovinska 5. ledna. Například loni pomáhali zdravotníci s péčí o migranty v uprchlickém centru Šentilj nedaleko Mariboru u rakouských hranic.

V souvislosti s migrací česká armáda loni působila také v Maďarsku, nyní připravuje pomoc pro Makedonii. Česko do zemí postižených migrační vlnou posílá i policisty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ocenění musí rozdávat vážený prezident, jinak jej znehodnocuje. Dnes je důstojnější to odmítnout. Byli jsme na demonstraci za Hermanova strýce Bradyho, který dorazil osobně

20:49 Ocenění musí rozdávat vážený prezident, jinak jej znehodnocuje. Dnes je důstojnější to odmítnout. Byli jsme na demonstraci za Hermanova strýce Bradyho, který dorazil osobně

REPORTÁŽ „Řeknu vám jednu věc, co mi na vás vadí. To, že nechodíte k volbám. Jde o demokracii,“ vytk…