Česko získalo jednoznačně první místo v kouření marihuany

5. 1. 2016 14:31

Jsme zemí hříchů, bojujeme proti nim, ale v opačném pořadí. Ve spotřebě cigaret jsme devátí a v hazardních hrách až dvanáctí. Na alkoholiky a drogově závislé si náš stát zatím netroufá.

Česko získalo jednoznačně první místo v kouření marihuany
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kouření, ilustrační foto

Kde na světě se konzumuje nejvíc drog, pije nejvíc alkoholu, kouří nejvíc cigaret a podléhá hazardu? U nás! V oficiálním žebříčku nejvíce neřestných zemí obsadila Česká republika první místo.

Statistika Bloombergu sledovala u osob starších 15 let užívání alkoholu a cigaret, různých druhů drog (amfetaminů, cannabisu, kokainu, extáze a opiátů) a objem hazardu vzhledem k ročnímu hrubému domácímu produktu. Země s nejvyšším výsledkem v dané kategorii obdržela 25 bodů, stát s nejnižším 0, zbylé obdržely podle pořadí různé počty bodů v tomto rozmezí.

Česká republika s převahou zvítězila a získala 64,5 body před druhým Slovinskem a třetí Austrálií. A to díky tomu, že jsme obsadili přední místa ve všech druzích neřesti. Jiné země jsou vždy zaměřeny jen na některou z „drog“. Bělorusko například vévodí statistikám vypitého alkoholu, ale v drogách nebo hazardu je daleko za Českem. V hazardu se točí nejvíc peněz na Filipínách a nejvíc kuřáků je v Bulharsku. Česko vévodí pouze dílčímu žebříčku – ve spotřebě marihuany je jednoznačně první na světě, extáze je oblíbenější pouze v Austrálii. O tom, že jsme zemí hříchu svědčí i fakt, že Slovensko, které ještě před nedávnem bylo s námi ve společném státu, je až na slušném 18. místě.

Nejméně neřestnou zemí je dle amerických výzkumníků nevinná Zambie s 6,2 body získanými především za užívání cannabisu.

Ve spotřebě alkoholu jsme čtvrtí, v konzumaci drog šestí, ve spotřebě cigaret devátí a v hazardních hrách až dvanáctí. Pořadí je tedy přesně opačné, než jakou důležitost přikládá boji proti těmto neřestem a závislostem naše vláda. Začali jsme „tvrdě“ bojovat s hazardem a s kuřáky; proti drogám a alkoholu se zatím naši politici vystupovat neodvážili, i když jsou u nás daleko rozšířenější a nebezpečnější.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hillary Clintonová je fakt svině. Merkelová, to radši ani nepište, co si myslím. Žádná budoucnost nebude, Evropa podlehne, soudí proslavená židovská osobnost Prahy

7:07 Hillary Clintonová je fakt svině. Merkelová, to radši ani nepište, co si myslím. Žádná budoucnost nebude, Evropa podlehne, soudí proslavená židovská osobnost Prahy

Evropa by se měla ozbrojovat. Učit by se měla od Izraele, tvrdí majitel slavné pražské košer restaur…