Češky se v Německu papírově provdávají za imigranty. Za 250 tisíc mu zajístí, že ho nemohou deportovat

07.04.2019 8:33

Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) upozorňuje na nový nebezpečný byznys. Česká žena vyrazí na výlet do Německa, provdá se tam za migranta, kterému hrozí vyhoštění z EU, shrábne tučnou odměnu, např. 250 tisíc, a vyrazí zpátky domů do Česka, kde dál žije svůj život. A migrant nemůže být deportován pryč z EU. Této služby nejčastěji využívají Turci a kosovští Albánci.

Češky se v Německu papírově provdávají za imigranty. Za 250 tisíc mu zajístí, že ho nemohou deportovat
Foto: wikipedia
Popisek: Novomanželé.

Falešné sňatky tu byly vždy. Chodívalo to tak, že si cizinec vzal Česku, aby mohl žít na území České republiky. Manželé spolu však nežili, každý jel po své vlastní životní koleji. Podoba tohoto zločinu se však postupem let proměnila. Češky jako občanky EU vyrazí do Německa, tam se provdají za cizince, kterému hrozí vyhoštění, shrábnou odměnu a žijí si dál svůj život.

„Skupina pachatelů sjednává účelové sňatky pro občany zejména z Turecka. Prokázat tuto trestnou činnost není jednoduché, neboť ženy nejsou vyváženy do zahraničí násilím, naopak jsou jim za tyto ‚sňatkové služby‘ poskytnuty nemalé finanční odměny. Mnohdy tyto ženy zůstávají na území státu EU, kde pracují nebo často provozují prostituci v nočních klubech,“ upozorňuje NCOZ.

To, že se Češky podobných praktik opravdu dobrovolně zúčastňují, potvrdila serveru iDNES.cz i paní Jana z jihu Čech. Patří mezi dámy, které vyrazily do Německa, vzaly si cizince, aby zabránily jeho deportaci z EU, a vrátily se domů. Odmítla však prozradit, na kolik peněz si tímto svým počinem přišla. „Samozřejmě, že jsou to lidé, kteří mají úřední vyhoštění, ale sňatkem si pobyt zlegalizují. Dostala jsem v eurech pěticifernou částku,“ prozradila paní Jana. Konkrétnější však být nechtěla. Dá se tedy říci, že si přišla nejméně na 250 tisíc korun, ale možná i na víc.

Této služby prý nejčastěji využívají Turci nebo obyvatelé Kosova, nescházejí však ani uchazeči o manželství z Číny či z afrických zemí.

„Českým ženám jako občankám Evropské unie měla být administrativně zařízena práce a bydliště v Německu a jejich manželé pak na základě účelových sňatků, které proběhly v Kosovu, měli žádat o pobyt ve Spolkové republice Německo z důvodu sloučení rodin,“ popsal podvodné jednání v jednom z případů mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Podobně podezřelých sňatků mohly být uzavřeny stovky.

Policie ve východních Čechách odhalila případ matky, jejích dcer a jejich tety, které vyrazily do Nigérie, případně do azylového zařízení na Kypru, kde se provdaly za Nigerijce, ale své manžely už nikdy neviděly. Pánové se dostali do EU a pohybují se kdesi v schengenském prostoru. Po návratu domů se však zmíněné české dámy ocitly před soudem.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

migrační pakt

Paní poslankyně mám tento dotaz. Je vůbec možné, aby ministr vnitra Rakušan schválil migrační pakt v Bruselu, aniž by to předtím projednala poslanecká sněmovna. Vy poslanci, které jsme si my občané zvolili, aby vedli a spravovali tuto zem, ku prospěchu nás občanů, kteří si vás platíme, přece nejde o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bobošíková a Kotrba o Ukrajině a válce. Už se rýsuje výsledek

18:22 Bobošíková a Kotrba o Ukrajině a válce. Už se rýsuje výsledek

Jak ovlivní balík pomoci z USA a nové mobilizační předpisy pro Ukrajince vývoj rusko-ukrajinského ko…