„Ta směrnice je nadbytečná. Evropská komise by podle mého názoru udělala lépe, kdyby se tím vůbec nezabývala,“ domnívá se Zahradil. „My máme v České republice tu legislativu dobře upravenou a není zapotřebí si ji nechat znejisťovat nebo rozkývávat nějakou nadnárodní směrnicí, v tomto případě na evropské úrovni. Takže já myslím, že to bylo zcela rozumné a racionální vyjádření našeho nesouhlasu. A jak je vidět, tak snad až na jednu výjimku tady nastal takový národní konsensus mezi poslanci všech, tedy českými europoslanci, všech politických barev,“ podotkl.
Tím, kdo se zdržel hlasování, byl právě Niedermayer. Ten se domnívá, že nesouhlas se směrnicí pramenil nejen kvůli nepřesným informacím, ale i kvůli enormně silnému tlaku některých lobbistických skupin. Nemyslel tím však až tak výrobce zbraní, ale držitele. „Ti jsou ve všech zemích velmi dobře organizovaní a jejich vliv v té diskusi byl obrovský,“ domnívá se.
Záznam najdete ZDE.
„My fungujeme na společném trhu, ve kterém se zboží i lidi pohybují velmi volně a z tohohle hlediska řada zemí poukazuje na to, že je potřeba, aby existovala aspoň nějaká minimální úprava, tu minimální úpravu určuje směrnice. A koneckonců je to dobře zdůvodněné, bohužel některými tragickými událostmi,“ podotkl s tím, že dle jeho názoru je ta úprava opodstatněná.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef