Chalupovo ministerstvo se plní lidmi z ODS. I na nižších postech

29. 7. 2012 15:59

Ministerstvo životního prostředí se začalo plnit členy ODS, tedy partaje, jejímž členem je i ministr Tomáš Chalupa. Původně šlo o vysoké pozice, nyní jsou občanští demokraté i na pozicích ředitelů odboru.

Chalupovo ministerstvo se plní lidmi z ODS. I na nižších postech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa na tiskové konferenci

Server Aktuálně.cz upozorňuje na fakt, že ministerstvo životního prostředí se začíná plnit členy ODS. Novým ředitelem Národního parku Šumava je totiž Jiří Mánek, tedy občanský demokrat stejně jako ministr Tomáš Chalupa. Mánek je totiž členem prachatické pobočky ODS a také regionální rady v Jihočeském kraji.

Podobné je to i na dalších pozicích. Čtyři z pěti náměstků na ministerstvu jsou z ODS, šéf Chalupova kabinetu Vladislav Dykast taktéž. Občanští demokraté se ale v poslední době začínají dosazovat i na nižší posty.

Například ředitelkou odboru ochrany vod je bývalá starostka Tábora Hana Randová. Kabinetu 1. náměstka šéfuje Iveta Chmielová Dalajková, novým ředitelem České inspekce životního prostředí se stal Jan Slanec. Všichni členové ODS.

Dosazování podle stranické příslušnosti ale ministerstvo odmítá. "Nezáleží na tom, zda uchazeč o zaměstnání je či není členem politické strany. Ministerstvo se na tento údaj ani nemůže uchazeče ptát. Důležitá je pro nás odbornost a pracovní nasazení," hájí resort jeho mluvčí Matyáš Vitík.

Ministerstvo se na údaj sice ptát nemůže, není ale problém si ho zjistit. Vitík si ale stojí za svým. "Je navíc právo každého manažera vybrat si své nejbližší spolupracovníky podle jejich pracovních schopností, ale také podle důvěry k nim," doplnil.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sobotka se držel funkce jak jistý materiál košile. Prezident Zeman potvrdil jmenování Babiše premiérem, podpořil Okamuru a „odpuzujícího“ Kalouska vyzval k odstoupení

16:26 Sobotka se držel funkce jak jistý materiál košile. Prezident Zeman potvrdil jmenování Babiše premiérem, podpořil Okamuru a „odpuzujícího“ Kalouska vyzval k odstoupení

Prezident Miloš Zeman se v rozhovoru pro server Blesk.cz v Lánech vyjádřil k výsledkům voleb. Moderá…