Chceme změnu, hlásá Korytářovo hnutí. Podpořil ho i miliardář Janeček

18. 9. 2013 19:18

Změna. Tak se jmenuje politické uskupení, které, jak název napovídá, usiluje o proměnu politických poměrů v zemi. Do voleb ho povede bývalý primátor Liberce a někdejší člen Strany zelených Jan Korytář. Finančně ho podpořil miliardář Karel Janeček, který mu poskytl půjčku ve výši tří milionů korun.

Chceme změnu, hlásá Korytářovo hnutí. Podpořil ho i miliardář Janeček
Foto: Změna pro Liberec
Popisek: Jan Korytář

„Není to žádný nepromyšlený projekt. Máme dlouhodobý cíl z regionálních sdružení vybudovat celostátní síť," svěřil se serveru iDnes.cz Korytář. Se svým hnutím plánuje prosadit například víceleté granty pro nevládní občanská sdružení, zákaz kouření v restauracích či to, aby protikorupční policie měla na svou práci více finančních prostředků.

„Pokud se nezačne společnost měnit zdola, nebudou tomu lidé věřit. My máme vyzkoušenou tu cestu z komunální politiky," uvedla zastupitelka v Ústeckém kraji a děčínská radní Šárka Zimová Dostálová s tím, že za prioritní témata považuje sociální služby, neziskový sektor a ochranu životního prostředí.

"Když se spojí lidé, kteří jsou schopní, slušní a mají drajv, má to šanci na úspěch," doufá Korytář. Věří, že Změně napomůže k rozšíření na celostátní úroveň i podpora známých osobností, jejichž jména ale zatím odmítl prozradit. Zatím je známá pouze podpora bývalé poslankyně a neúspěšné kandidátky na prezidenta Táni Fischerové.

Celková investice do volební kampaně se podle Korytáře vyšplhá až ke dvanácti milionům korun. Zaujmout chce případné voliče aktivní komunikací s veřejností, a to prostřednictvím internetu, sociálních sítí i novin, které obdrží lidé do svých schránek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nem

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Galerie nesmyslů ČT pokročila ke konspiračním teoriím, odhalil Petr Žantovský. V Bakalově redakci jsou ale dál, tam jedou tvrdou propagandu přesně podle Orwella

7:46 Galerie nesmyslů ČT pokročila ke konspiračním teoriím, odhalil Petr Žantovský. V Bakalově redakci jsou ale dál, tam jedou tvrdou propagandu přesně podle Orwella

TÝDEN V MÉDIÍCH Galerii nesmyslů vyslovených z veřejnoprávní obrazovky rozšířil v uplynulém týdnu po…