Chtějí se mi pomstít, o žádné Čapí hnízdo tu vůbec nejde, rozjel se Babiš

11. 3. 2016 7:18

Současná kampaň proti mně je pomstou některých mých bývalých kolegů, kterou živí opozice, která se na této kampani zviditelňuje. Tak reagoval Andrej Babiš na informace médií o údajném dotačním podvodu ohledně jeho sídla Čapí hnízdo. Ministr financí to uvedl ve svém vyjádření pro páteční vydání deníku Právo.

Chtějí se mi pomstít, o žádné Čapí hnízdo tu vůbec nejde, rozjel se Babiš
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hostem pořadu Michaely Jílkové Máte slovo byl i ministr financí Andrej Babiš

„Samozřejmě že jedna z mých firem vlastní Čapí hnízdo od roku 2014. Reagoval jsem na vaše tvrzení, že jsem přiznal vlastnictví Čapího hnízda až v roce 2014, což není pravda, protože já osobně jsem nikdy nebyl akcionářem ani vlastníkem Čapího hnízda. Stejně tak v době podání žádosti na evropskou dotaci v roce 2008 nebyla žádná firma Agrofertu akcionářem nebo majitelem farmy Čapí hnízdo,“ napsal Babiš ve vyjádření. Současnou kauzu označil za kampaň a politickou objednávku.

„Nynější kampaň je pomstou některých mých bývalých kolegů, kterou živí opozice, jež se na této kampani zviditelňuje. Zásadně odmítám spekulace spojené s mojí osobou,“ napsal Babiš.

Redakce Práva k tomu dodala, že Babišovi zaslala už ve středu několik dotazů, na které dosud neodpověděl. Právo po něm mimo jiné chce vysvětlit rozpor v jeho výrocích, když v nedávném dokumentu Matrix AB označoval Čapí hnízdo výlučně za svůj nápad, a nyní se k němu téměř nezná.

Šéf Poslanecké sněmovny Jan Hamáček listu řekl, že vláda se celou věcí zabývat nyní nemůže: „Probíhá policejní vyšetřování, šetří to i evropské orgány. Dokud nemáme jasné stanovisko, tak je obtížné něco na úrovni exekutivy řešit,“ řekl Hamáček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Eurosvazáci táhnou do války. Přitom nemají lidi, techniku, vůbec nic. Analytik Koller plasticky vylíčil katastrofu, která nás čeká

21:09 Eurosvazáci táhnou do války. Přitom nemají lidi, techniku, vůbec nic. Analytik Koller plasticky vylíčil katastrofu, která nás čeká

Vojenský analytik Martin Koller tentokrát ve své analýze pro ParlamentníListy.cz rozebírá reálnost p…