Chtějí se mi pomstít, o žádné Čapí hnízdo tu vůbec nejde, rozjel se Babiš

11. 3. 2016 7:18

Současná kampaň proti mně je pomstou některých mých bývalých kolegů, kterou živí opozice, která se na této kampani zviditelňuje. Tak reagoval Andrej Babiš na informace médií o údajném dotačním podvodu ohledně jeho sídla Čapí hnízdo. Ministr financí to uvedl ve svém vyjádření pro páteční vydání deníku Právo.

Chtějí se mi pomstít, o žádné Čapí hnízdo tu vůbec nejde, rozjel se Babiš
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hostem pořadu Michaely Jílkové Máte slovo byl i ministr financí Andrej Babiš

„Samozřejmě že jedna z mých firem vlastní Čapí hnízdo od roku 2014. Reagoval jsem na vaše tvrzení, že jsem přiznal vlastnictví Čapího hnízda až v roce 2014, což není pravda, protože já osobně jsem nikdy nebyl akcionářem ani vlastníkem Čapího hnízda. Stejně tak v době podání žádosti na evropskou dotaci v roce 2008 nebyla žádná firma Agrofertu akcionářem nebo majitelem farmy Čapí hnízdo,“ napsal Babiš ve vyjádření. Současnou kauzu označil za kampaň a politickou objednávku.

„Nynější kampaň je pomstou některých mých bývalých kolegů, kterou živí opozice, jež se na této kampani zviditelňuje. Zásadně odmítám spekulace spojené s mojí osobou,“ napsal Babiš.

Redakce Práva k tomu dodala, že Babišovi zaslala už ve středu několik dotazů, na které dosud neodpověděl. Právo po něm mimo jiné chce vysvětlit rozpor v jeho výrocích, když v nedávném dokumentu Matrix AB označoval Čapí hnízdo výlučně za svůj nápad, a nyní se k němu téměř nezná.

Šéf Poslanecké sněmovny Jan Hamáček listu řekl, že vláda se celou věcí zabývat nyní nemůže: „Probíhá policejní vyšetřování, šetří to i evropské orgány. Dokud nemáme jasné stanovisko, tak je obtížné něco na úrovni exekutivy řešit,“ řekl Hamáček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A už je to tady. Zděšení z referenda o EU! Začíná to být vážné, víme více

10:27 A už je to tady. Zděšení z referenda o EU! Začíná to být vážné, víme více

ANKETA Jste pro nový zákon o obecném referendu? Jak pohlížíte na případné referendum o našem členstv…