Cikrt účtuje s lékařem Stránským za jeho výrok o "demenci" Zemana

20. 3. 2016 16:45

Zatímco lékař Martin Stránský na dálku diagnostikoval Miloše Zemana, který podle něj projevuje znaky demence, bývalý mluvčí ministerstva zdravotnictví a publicista Tomáš Cikrt s něčím takovým nesouhlasí.

Cikrt účtuje s lékařem Stránským za jeho výrok o "demenci" Zemana
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Tomáš Cikrt

Cikrt ve vysílání Českého rozhlasu uvedl, že Stránského vyjádření je nepatřičné. „Lékař nemůže diagnostikovat na dálku, nemá žádné podklady, ze kterých by mohl udělat hodnověrnou diagnózu, nemůže nás informovat o zdravotním stavu pacienta, který k tomu nedal souhlas,“ uvedl Cikrt.

Celý text je ZDE.

Podle něj je možné ale diskutovat o tom, jak životní styl může zasáhnout do chování politika. „Lékaři si mohou udělat odbornou konferenci na toto téma, ale není možné diskutovat stylem, že budeme hovořit o Zemanovi slovy, jaká použil doktor Stránský,“ upozornil bývalý mluvčí ministerstva zdravotnictví.

Lékař Jan Hnízdil souhlasí s tím, že říci o hlavě státu, že trpí alkoholickou demencí, je skutečně neetické a neprofesionální.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Galerie nesmyslů ČT pokročila ke konspiračním teoriím, odhalil Petr Žantovský. V Bakalově redakci jsou ale dál, tam jedou tvrdou propagandu přesně podle Orwella

7:46 Galerie nesmyslů ČT pokročila ke konspiračním teoriím, odhalil Petr Žantovský. V Bakalově redakci jsou ale dál, tam jedou tvrdou propagandu přesně podle Orwella

TÝDEN V MÉDIÍCH Galerii nesmyslů vyslovených z veřejnoprávní obrazovky rozšířil v uplynulém týdnu po…