Co napsal o profesoru Martinu C. Putnovi člověk prezidenta Zemana, si raději přečtěte sami

16. 12. 2015 11:36

Profesor Martin C. Putna, známý svým obdivem k Václavu Havlovi, ostrým vztahem k Rusku a vlastním titulkem „katolická buzna“, v poslední době několikrát rozčeřil veřejné mínění. Čtenář ParlamentníchListů.cz netušil, co si o jeho postojích myslet, a obrátil se proto na předsedu zemanovské Strany práv občanů a senátora Jana Velebu.

Co napsal o profesoru Martinu C. Putnovi člověk prezidenta Zemana, si raději přečtěte sami
Foto: Daniela Černá
Popisek: Historik Martin C. Putna

Profesor Putna vstoupil ve známost již dříve tahanicemi kolem své profesury. Prezident Miloš Zeman se tehdy pozastavoval nad jeho morálním profilem, za což si vysloužil od samotného akademika několik šlehnutí. Putna sám je obdivovatelem prezidenta Václava Havla, o němž napsal knihu „Václav Havel. Duchovní portrét v rámu české kultury 20. století“.

V poslední době má ovšem spadeno i na jiné veřejně známé osobnosti. V minulém týdnu se na svém Twitteru pochlubil, jak bojuje proti rusofilním náladám, za jejichž představitele prohlásil například česko-německého politologa Petra Robejška.

Velmi jej totiž pobouřilo, že Robejšek má mít přednášku právě na fakultě, kde Putna působí. „Fakulta polepena veleplakáty mesiáše Petra Robejška. Tak jsem na všechny napsal RUSKÝ ŠVÁB,“ napsal na svůj Twitter.

Poté vstoupilo ve zámost pedagogovo „kázání“ před evangelickými faráři. Ve svém vystoupení připomněl biblický příběh proroka Jeremiáše, který křičí svému národu do tváře varování před blížící se pohromou, ale nikdo jej neposlouchá.

PUTNOVO „KÁZÁNÍ“ ZDE

Jenže dnes se prý objevuje spousta lidí, kteří straší katastrofou například z muslimského světa. A takové falešné proroky prý poslouchat nesmíme. „Jako za časů Jeremiáše byli proroci a lžiproroci, jsou dnes Jeremiášové a Lžijeremiášové,“ uvedl Putna.

Zmínil i nebezpečí z Ruska, které nás „ohrožuje prolhanou propagandou a tichým přebíráním moci před našima očima“.

Putnovy názory zaujaly čtenáře ParlamentníchListů.cz, který se s dotazem na profesora UK obrátil na senátora Jana Velebu. Zajímalo jej, zda člověk, který „debatuje“ prostřednictvím čmáranic na plakáty, má právo učit mládež.

OTÁZKA S ODPOVĚDÍ SENÁTORA VELEBY ZDE

Podle senátora patří k akademické hodnosti kromě znalostí a odbornosti také mravní a etické hodnoty. „Pokud se týká Putny, tak je těchto hodnot prost a je živoucím příkladem dekadence čili úpadku,“ uvedl Veleba. Putnovo působení je prý smutnou vizitkou současného i bývalého vedení univerzity, které někdejší slavnou školu dovedlo až do čtvrté stovky světových univerzit.

„Pan Putna je dekadentní živel a je tolerován jenom proto, že si to přeje pražská kavárna a média, protože jim slouží v jejich hrách proti prezidentovi republiky,“ myslí si Veleba. Domnívá se, že před rokem 1989 by takový člověk neměl šanci dosáhnout hodnosti profesora. Jeho profesura je prý možná jen proto, že „pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí“.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Srp nám vyprávěl na kameru, jak Bohuslav Sobotka naletěl duševně nemocnému člověku, který mu radil. A několik překvapivých informací o Listopadu´89

19:44 Karel Srp nám vyprávěl na kameru, jak Bohuslav Sobotka naletěl duševně nemocnému člověku, který mu radil. A několik překvapivých informací o Listopadu´89

HORKÉ TÉMA U příležitosti výročí demonstrace na Národní třídě si moderátor TV ParlamentníListy.cz Ra…