Co se to děje? Je Turecko natolik šílené, aby vniklo s armádou do Sýrie...

5. 2. 2016 21:51

Ruské ministerstvo obrany nedávno vyjádřilo podezření, že turecký prezident Erdogan plánuje vojenskou invazi do Sýrie. Ruské špionážní letouny totiž odhalily pohyby velkého množství jednotek přímo na tureckých hranicích. A server Al Masdar News se ptá, zda je Erdogan dostatečně šílený na to, aby opravdu vpadl do Sýrie.

Co se to děje? Je Turecko natolik šílené, aby vniklo s armádou do Sýrie...
Foto: Archiv
Popisek: Turecký prezident Recep Erdogan

„Turecký Erdogan prožívá v současnosti svou nejhorší noční můru, zatímco jsou jeho zástupci vytlačováni z jejich držav v severní Latakii,“ uvádí Al Masdar News. Podobně je na tom i situace kolem Aleppa, které je v obležení syrské armády.

Zároveň se na syrské straně tureckých hranic pohybuje velké množství Kurdů, které Erdoganovi dělá další vrásky na čele.

„Ve zkratce, Erdoganovo pletichaření na severu Sýrie přišlo téměř nazmar jen díky ruské letecké kampani, která nepomohla jen syrské armádě, ale i kurdské YPG, v získání území.“ Rusko zároveň zničilo pro Turky výhodný, avšak ilegální obchod s ropou Islámského státu.

Celý text zde

„No, ten chlap má všechny důvody proč vtrhnout do Sýrie a obtěžovat Rusy, je však natolik šílený čí hloupý, že to udělá?“ Jeho počínání by mělo nedozírné následky, například začátek třetí světové války. Nutno podotknout, že by však zajisté nečinil s podporou Severatlantické aliance, která by jej chtě nechtě musela nechat na holičkách.

K tomu jsou dva důvody. Jedním je stále více islamistické vedení Turecka, druhým pak nedávno podepsaná jaderná dohoda s Íránem, který Turecko nahrazuje na pozici regionální velmoci, se kterou je třeba jednat.

„Erdogan moc dobře ví, že jeho země za Ruskem zaostává vojensky, ekonomicky i historicky. Nakonec, bylo to přece Rusko, kdo v minulém století skoncoval s Osmanskou říší; Erdogan zajisté moc dobře zná historii vlastní země.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 65 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Americký konvoj dorazil do Prahy. A hned došlo k incidentu

14:11 Americký konvoj dorazil do Prahy. A hned došlo k incidentu

Vítací akce amerického armádního konvoje na ruzyňském letišti, kterou svolal redaktor Reflexu Jiří X…