Dagmar Havlová: Vašek by uprchlíkům pomohl, byl zodpovědný a solidární

7. 9. 2015 17:09

Bývalá první dáma Dagmar Havlová se vyjádřila k tématu současné uprchlické krize. Václav Havel by podle ní uprchlíkům pomohl a jejich osud by mu nebyl lhostejný, myslí si vdova po našem bývalém prezidentovi. Informují Lidovky.cz.

Dagmar Havlová: Vašek by uprchlíkům pomohl, byl zodpovědný a solidární
Foto: Martin Šťastný
Popisek: Bývalý prezident Václav Havel
Dagmar Havlová připomněla rok 1968, kdy desítky tisíc Čechoslováků opouštěly tehdejší republiku. Lidé prchali předně do Rakouska a Německa, což jsou země, které v současnosti čelí velkému náporu uprchlíků. 
 
„V rámci tématu zodpovědnosti a solidarity by Vašek pro pomoc lidem prchajícím před válkou a násilím rozhodně byl,“ řekla Havlová pro deník Právo.
 
 
Server Lidovky.cz k tomu připomněl, že Václav Havel byl po roce 1989 ve světě oceňován pro své humanitní postoje. Poznamenal rovněž, že jeho nástupce Václav Klaus vystoupil k uprchlické krizi zcela opačně, dokonce inicioval "petici proti imigraci", jak server Klausův počin nazval. Zdůraznil rovněž, že Klausovy postoje podpořil i současný prezident Miloš Zeman.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

17:51 Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

Mezi prvními řečníky na Koncertu pro budoucnost na pražském Václavském náměstí byl u příležitosti vý…