Dagmar Havlová: Vašek by uprchlíkům pomohl, byl zodpovědný a solidární

7. 9. 2015 17:09

Bývalá první dáma Dagmar Havlová se vyjádřila k tématu současné uprchlické krize. Václav Havel by podle ní uprchlíkům pomohl a jejich osud by mu nebyl lhostejný, myslí si vdova po našem bývalém prezidentovi. Informují Lidovky.cz.

Dagmar Havlová: Vašek by uprchlíkům pomohl, byl zodpovědný a solidární
Foto: Martin Šťastný
Popisek: Bývalý prezident Václav Havel
Dagmar Havlová připomněla rok 1968, kdy desítky tisíc Čechoslováků opouštěly tehdejší republiku. Lidé prchali předně do Rakouska a Německa, což jsou země, které v současnosti čelí velkému náporu uprchlíků. 
 
„V rámci tématu zodpovědnosti a solidarity by Vašek pro pomoc lidem prchajícím před válkou a násilím rozhodně byl,“ řekla Havlová pro deník Právo.
 
 
Server Lidovky.cz k tomu připomněl, že Václav Havel byl po roce 1989 ve světě oceňován pro své humanitní postoje. Poznamenal rovněž, že jeho nástupce Václav Klaus vystoupil k uprchlické krizi zcela opačně, dokonce inicioval "petici proti imigraci", jak server Klausův počin nazval. Zdůraznil rovněž, že Klausovy postoje podpořil i současný prezident Miloš Zeman.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozvrat republiky, nechte už toho, prosí Stanislav Křeček odpůrce prezidenta. Žumpa co nemá dno, jako syfilitik Gottwald, zní ozvěnou

4:14 Rozvrat republiky, nechte už toho, prosí Stanislav Křeček odpůrce prezidenta. Žumpa co nemá dno, jako syfilitik Gottwald, zní ozvěnou

Předseda hnutí STAN Petr Gazdík ohlásil během soboty plán bojkotovat ceremoniál na Pražském hradě a …