Další informace o pařížském atentátníkovi: Známá teroristická firma, pokus trojnásobné vraždy, předčasně propuštěn z dvacetiletého trestu. Minulý měsíc ho policisté měli, ale pustili ho...

21. 4. 2017 11:45

Britský deník Daily Mail zjistil podrobné informace o jednom ze včerejších atentátníků Karimu Cheurfimu, které dokazují, že francouzské bezpečnostní služby opět nedovedly zrovna nejlepší práci. Teroristickému útoku se možná dalo zabránit.

Další informace o pařížském atentátníkovi: Známá teroristická firma, pokus trojnásobné vraždy, předčasně propuštěn z dvacetiletého trestu. Minulý měsíc ho policisté měli, ale pustili ho...
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Vítězný oblouk v Paříži

Jako téměř ve všech případech teroristických útoků za poslední měsíce, ani Karim Cheurfi nebyl pro bezpečnostní služby nepopsaným listem papíru. V roce 2001 střílel po policistech a o čtyři roky později byl odsouzen za trojnásobný pokus o vraždu na dvacet let do vězení. Propuštěn bylo předčasně v loňském roce, ale jeho včerejší řádění na Champs-Élysées v Paříži ukazuje, že se francouzskému vězeňskému systému jeho převýchova příliš nezdařila.

Celý text v angličtině je ZDE.

Devětatřicetiletý Cheurfi byl sice po propuštění z vězení sledován a informátoři bezpečnostní služby informovali, že shání zbraň a chystá zabít policisty. Ačkoli byl příznivce Islámského státu kvůli této záležitosti minulý měsíc dokonce zatčen, stejně mu nakonec laxní francouzské úřady umožnily jeho plán vykonat. Cheurfi byl přes evidentně podezřelé chování propuštěn pro nedostatek důkazů.

Ve Francii narozený atentátník žil dle zjištění britského deníku v Chelles, které leží asi dvacet kilometrů od centra Paříže. Byl mimo jiné majitelem šedého vozu Audi, jenž použil při svém teroristickém útoku. Po prohlídce jeho bytu policie našla další zbraně a střelivo. Podle některých zdrojů se Cheurfi chlubil prostřednictvím internetové služby Telegram, že se chystá zabít několik policistů.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Cesta do Ruska: Zeman ještě nevzlétl, ale už ho pozvracela Svobodná Evropa, placená Kongresem USA

9:32 Cesta do Ruska: Zeman ještě nevzlétl, ale už ho pozvracela Svobodná Evropa, placená Kongresem USA

Server Rádia Svobodná Evropa / Rádia Svoboda oznámil, že proruský prezident Miloš Zeman míří do Rusk…