Další nechutná zvěrstva v německém uprchlickém táboře. Odnesla to dvanáctiletá dívka

26. 2. 2016 7:29

Internetový server Breitbart informuje o dalším sexuálním zneužívání mezi muslimskými uprchlíky v Německu. V uplynulém měsíci byli dva muslimové ve věku 15 a 16 let zatčeni za zneužívání dvanáctileté dívky. Nyní se však ukázalo, že o svém věku lhali a jsou dávno dospělí.

Další nechutná zvěrstva v německém uprchlickém táboře. Odnesla to dvanáctiletá dívka
Foto: Jan Rychetský
Popisek: V calaiské džungli

Dva íránští uprchlíci byli zadrženi před čtyřmi týdny a německé úřady měly za to, že jde o teenagery. Jak se však ukázalo na zubní prohlídce, jednomu z nich je nejméně jednadvacet let. Vyšší věk se předpokládá i u druhého zadrženého. Vloni po příjezdu do Düsseldorfu uvedli úřady záměrně v omyl a byli tak zařazeni do dětského uprchlického centra. Navštěvovali školu v Düsseldorfu s ostatními dětmi a měli tak přístup k mnohem mladším dívkám.

„Dívka byla v průběhu několika dní nucena k různým sexuálním praktikám. Vše objevil šestiletý chlapec, kterému ovšem oba dva obžalovaní vyhrožovali podříznutím hrdla, pokud by snad chtěl vše prozradit,“ uvedl státní zástupce pro média k celému případu. Jak uvádí Breitbart, k zatčení obou Íránců došlo poté, co se rozhodla dívka o zneužívání vypovědět a její tvrzení po gynekologické prohlídce potvrdil příslušný lékař.

Následně byla dívka přesunuta z inkriminovaného dětského uprchlického centra do jiného zařízení. Úřad odpovědný za ubytování dětských uprchlíků na svoji obhajobu argumentoval přeplněností ubytovacího zařízení. Dětské uprchlické centrum v Düsseldorfu dle mnohých skutečně „praská ve švech“. „Děti jsou obvykle rozdělovány podle pohlaví, ale ve společných prostorách se mohou normálně stýkat,“ cituje server vyjádření vrchního ředitele oddělení pro mládež Johna Horna.

Kritici poukazují na to, že vedle neschopnosti zjistit skutečný věk uprchlíků také zaměstnanci dětského uprchlického centra zcela selhali, když nedokázali zabránit samotnému sexuálnímu zneužívání. „V každém případě je důvěryhodnost úřadu pro mládež vážně narušena. Pokud by byli dva obvinění řádně prověřeni a odhalen jejich skutečný věk hned po příchodu do centra, k žádnému obtěžování a zneužívání dívky nemuselo vůbec dojít,“ uzavírá Breitbart.

Sexuální zneužívání a zastrašování však není v německých uprchlických táborech nic neobvyklého. Zejména mladé ženy si často stěžují, že jsou nevybíravě napadány testosteronem nabitými muslimskými muži. Vedle sexuálního obtěžování se stávají terčem násilí také příslušníci náboženských a sexuálních menšin. V Berlíně dokonce musel být nedávno zřízen uprchlický tábor určený výhradně pro homosexuály, transsexuály a lesbičky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Děvko! neudržel se Miroslav Kalousek. Babiš má páku na Zemana. A Eva Holubová...

11:15 Děvko! neudržel se Miroslav Kalousek. Babiš má páku na Zemana. A Eva Holubová...

Sociální sítě se plní nejrůznějšími ohlasy na volby. Co sdělil například ústavní právník Zdeněk Koud…