Další pokus vyřešit krizi na pražském magistrátu: Strany okolo TOP 09 budou jednat s ČSSD

26. 1. 2016 6:58

TOP 09, ODS, Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) budou dnes jednat o podobě možné nové koalice se sociálními demokraty. Jde o druhou schůzku, první se uskutečnila před týdnem. TOP 09 společně s ODS a Trojkoalicí původně jednaly ještě s piráty a nezávislými, ti ale od jednání odstoupili.

Další pokus vyřešit krizi na pražském magistrátu: Strany okolo TOP 09 budou jednat s ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na mimořádné schůzi zastupitelstva svolané opoziční ODS a TOP 09 se nepodařilo primátorku Adrianu Krnáčovou odvolat. Nebyl schválen ani program schůze, takže se nekonala

Strany se poprvé sešly minulý týden v úterý. Podle jejich představitelů šlo pouze o informativní schůzku, nikoliv o konkrétní vyjednávání o koalici. Ještě před jednáním ale odešli z jednací místnosti piráti, a to kvůli přítomnosti zastupitele a předsedy klubu ČSSD Karla Březiny. Jako důvod uvedli, že je pravomocně odsouzen kvůli střetu funkcí v orgánech několika společností.

Původně TOP 09, ODS, Trojkoalice a piráti jednali ještě s nezávislými zastupiteli okolo bývalého primátora Tomáše Hudečka. Ti ale jednání o podobě nové koalice ukončili již před dvěma týdny. Do té doby potenciální koalice disponující 35 hlasy měla pouze menšinu 32 hlasů.

Po volbách na podzim 2014 v Praze vládlo ANO, ČSSD a Trojkoalice. Ta měla v 65členném zastupitelstvu těsnou většinu 33 hlasů. Koalice se rozpadla loni na konci října, kdy byli při jednání zastupitelstva odvoláni čtyři z 11 radních, a to i hlasy koalice. Od té doby strany vedou jednání o nové koalici.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Erik Best: Sobotka lhal. A teď to bouchne

10:42 Erik Best: Sobotka lhal. A teď to bouchne

Tématem OKD se zabýval na svém webu FSFinalWord.cz americký novinář žijící v Česku Erik Best.