Další skandál kolem starosty TOP 09. Poté, co se vyhrálo výběrové řízení, nastalo...

21. 1. 2016 10:50

Na Praze 5 se dějí věci. Prozaický příběh, o němž voliče informoval tamní místostarosta Lukáš Budín (SZ), se zdá být málo uvěřitelný. A přesto se stal.

Další skandál kolem starosty TOP 09. Poté, co se vyhrálo výběrové řízení, nastalo...
Foto: repro tan
Popisek: Radek Klíma (TOP 09)

V rámci stabilizace Úřadu městské části Praha 5 proběhlo v uplynulých dnech výběrové řízení na pozici „vedoucí oddělení na stavebním úřadě“ na stavebním odboru Prahy 5. „Komise, jejímž jsem byl osobně členem, jejíž byla členkou vedoucí stavebního odboru, jejímž byl členem i pan radniční tajemník Lapáček a další dva členové, jednomyslně vybrala jednoho kandidáta ze dvou zúčastněných,“ stojí v prohlášení zástupce starosty Budína.

A tím bychom mohli skončit. Jenomže to nejde. Poté, co došlo k oznámení vítěze shora uvedeného výběrového řízení, totiž nastala radikální změna.

Vítězný kandidát byl obeznámen o výsledku řízení, a tím pádem sám začal podle slov místostarosty Budína iniciovat přestup od svého stávajícího zaměstnavatele. „Nicméně, k překvapení všech, pan tajemník Lapáček toto výběrové řízení zrušil. Toto je flagrantní příklad absolutní netransparentnosti a absolutní účelovosti,“ uvádí Budín.

ParlamentníListy.cz se proto obrátily na starostu městské části, aby konání úředníka, mimochodem spolustraníka a člena TOP 09 z Prahy 13, vysvětlil.

Zmíněná struktura odboru:

„Starosta ani žádný jiný člen Rady MČ Praha 5 nemá právo jakkoliv zasahovat do personálních věcí radnice, natož do statní správy. Veškeré personální věci jsou v kompetenci tajemníka úřadu,“ vzkázal ParlamentnímListům.cz Radek Klíma (TOP 09). Podobně se naší redakci vyjádřil i 1. místostarosta Budín. „Proč to bylo zrušeno? To je dotaz na pana tajemníka. Já ani nemám právo toto činit, což je v pořádku. Nemůžu ani nechci zasahovat do personálních záležitostí státní správy,“ uvedl s tím, že výběrové řízení bylo vypsáno z důvodu zlepšení chodu Odboru stavebního a infrastruktury. „Tento odbor má čtyři oddělení. Bohužel je již dlouhodobě neobsazený post vedoucí Oddělení stavební I.,“ vysvětlil zástupce Strany zelených.

Tajemník úřadu, který je funkcí pouze pověřen, na e-maily nereagoval. Naší redakci ovšem ve středu telefonicky sdělil, že k celé věci pošle vlastní vyjádření. To se ovšem doposud nestalo. Důvody, které ho vedly k poměrně zásadnímu přešlapu, tak lze vyčíst jen z kuloárních informací, které však máme k dispozici.

„Tlak okolí starosty a dalších lidí byl tak velký, že se měl vítězem výběrového řízení stát někdo jiný, jednalo se údajně o jakéhosi pana Haberzettla,“ uvedl náš zdroj. „A tím, že k tomu nedošlo, byl pan Lapáček pod extrémním tlakem a musel udělal to, co udělal a co lze nazvat skandálem,“ uzavřel dobře informovaný radniční zdroj. O dalším vývoji na radnici samozřejmě budeme informovat.

"Kritéria výběrového řízení umožňují řízení kdykoliv zrušit. Z pozice tajemníka jsem pouze využil svého práva," uvedl tajemník Lapáček pro ParlamentníListy.cz po vydání tohoto článku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Češi jsou prazvláštní národ. Takovej předposranej, divnej, udavačskej, závistivej, ulevil si český divadelní producent

19:59 Češi jsou prazvláštní národ. Takovej předposranej, divnej, udavačskej, závistivej, ulevil si český divadelní producent

I o nově zvoleném americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi či o ministru financí Andreji Babišovi (AN…