Daniel Korte: Bude dnešní vládní koalice také zřizovat koncentráky pro své politické oponenty?

26. 5. 2016 13:15

Poslanec za TOP 09 Daniel Korte na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz odpověděl na dotazy čtenářů. Týkaly se Číny, církevních restitucí i uprchlické krize.

Daniel Korte: Bude dnešní vládní koalice také zřizovat koncentráky pro své politické oponenty?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Daniel Korte

„Proč když je Čína tak mocná a ekonomicky se jí daří, musí v zemi fungovat tvrdá cenzura? Čeho se režim bojí? Myslíte, že kdyby tam cenzura nefungovala, komunismus by tam padl?“ zeptal se jeden ze čtenářů.

PhDr. Daniel Korte

  • TOP 09
  • Stálá komise pro kontrolu použití operativní techniky Policie České republiky

Podle Korteho vládne v Číně tvrdý totalitní systém. „Političtí odpůrci jsou kriminalizovaní, zavíraní, ba i popravovaní. Čeho se bojí diktátoři? No přece vždycky svých občanů,“ odvětil Korte. 

Otázka i s odpovědí ZDE.

Další dotaz se týkal církevních restitucí. „Dnešní poslanci se pokusí zmírnit křivdy a nesprávnosti, kterých se dopustilo 40 poslanců TOP 09 a dále pak poslanci ODS a LIDEM, když věnovali nepřiměřený dar církvím bez zdanění finančních náhrad. Souhlasíte s názorem, vysloveným vaším předsedou dne 10. 11. 2012, že spravedlnost v demokratické společnosti je společenská dohoda vyjádřená většinovým hlasováním?“ zeptal se další ze čtenářů. 

„Učiní-li tak, deklarují se tím za pokračovatele praxe komunistické totality, která rozkradla a následně nechala zdevastovat církevní majetek, kněze pozavírala či zavraždila (Toufar), řeholníky a řeholnice internovala. Bude dnešní vládní koalice také zřizovat koncentráky pro své politické oponenty?“ otázal se v odpovědi Korte.

Otázka i s odpovědí ZDE.

A samozřejmě došlo i na uprchlickou krizi. „Proč se nepomáhá lidem v místech, odkud utíkají? Je totiž evidentní, že imigranti, kteří získají azyl, o něj stejně nestojí,“ podotkl další ze čtenářů. 

„Také si myslím, že to je nejlepší recept, ale pumpovat pomoc do rozvrácených států, jako je Sýrie či Libye, by se rovnalo házení peněz do stoupy,“ odpověděl poslanec za TOP 09.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Víme, o čem si za zavřenými dveřmi povídali Okamura s Geertem Wildersem. Čtěte jenom u nás

22:40 Víme, o čem si za zavřenými dveřmi povídali Okamura s Geertem Wildersem. Čtěte jenom u nás

REPORTÁŽ V pátek v podvečer dorazili do Prahy na návštěvu českého parlamentu a poslaneckého klubu SP…