Dánsko ve varu: Mladá dívka se bránila před znásilněním pepřovým sprejem a zle dopadla

26. 1. 2016 18:40

V dánském Sonderborgu byla napadena sedmnáctiletá dívka. Muž, který hovořil anglicky, k ní přistoupil, násilím ji povalil na zem a chtěl jí svléknout kalhoty. Studentka však stačila použít pepřový sprej, který měla při sobě, útočníkovi se s vypětím sil ubránila a utekla. Teď jí hrozí obvinění z neoprávněného použití pepřového spreje a pokuta v přepočtu přibližně 1 750 korun.

Dánsko ve varu: Mladá dívka se bránila před znásilněním pepřovým sprejem a zle dopadla
Foto: archiv
Popisek: Dánsko, ilustrační foto

Server The Local přinesl informace o sedmnáctileté studentce, která byla napadena v dánském Sønderborgu anglicky hovořícím mužem. V poslední době nejde ve městě o první incident, některé ženy si po novém roce stěžovaly na obtěžování ze strany uprchlíků žádajících v zemi o azyl. V konkrétním případě sedmnáctileté dívky však není jasné, zda byl útočníkem také žadatel o azyl. Z místa činu uprchl.

Na celé věci je však zarážející jedna okolnost. Dívce nyní hrozí obvinění za použití pepřového spreje, jehož držení je podle všeho v Dánsku nezákonné. Vlastnit a použít pepřový sprej je v této zemi nezákonné, takže dívku pravděpodobně čeká obvinění, prozradil mluvčí zdejší policie Knud Kirsten. Dívce, která se s pomocí pepřového spreje ubránila útočníkovi, který se jí na zemi pokoušel stáhnout kalhoty, teď hrozí pokuta ve výši 500 dánských korun, což je v přepočtu asi 1 750 korun českých.

Případ vyvolal u řady Dánů velmi bouřlivé reakce a ptají se, jak je toto vůbec možné, když si v posledních týdnech na sexuální obtěžování stěžovala řada žen. Mělo jít o obtěžování ze strany žadatelů o azyl v Dánsku. A policie sama přiznala, že má příliš málo příslušníků v ulicích na to, aby dokázala důsledněji zajistit klid a bezpečí v ulicích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Místopředsedkyně TOP 09 se před kamerou PL důrazně vyhranila proti počinu Dominika Feriho. Prý je ale ještě mladý

20:40 VIDEO Místopředsedkyně TOP 09 se před kamerou PL důrazně vyhranila proti počinu Dominika Feriho. Prý je ale ještě mladý

HORKÉ TÉMA Hostem pořadu TV ParlamentníListy.cz Horké téma byla místopředsedkyně TOP 09 Jitka Chalán…