Dánští politici vyslyšeli občany. Uprchlíci to tu vůbec nebudou mít snadné

26. 1. 2016 21:06

Dánský parlament schválil razantní zpřísnění azylových zákonů. Úspěšní žadatelé o azyl dostanou povolení k pobytu jen na dva roky. K získání trvalého pobytu v zemi navíc bude nutné splnit řadu přísných nařízení. Migranti budou muset například doložit, že jsou zvyklí pracovat. Ale to stále není vše.

Dánští politici vyslyšeli občany. Uprchlíci to tu vůbec nebudou mít snadné
Foto: Archiv TZ
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský navštívil uprchlický tábor na Sicílii

V přepočtu na obyvatele je Dánsko jednou z nejvytíženějších zemí, pokud jde o počet uprchlíků žádajících v evropských státech o azyl. Podle informací ČTK tamní parlament řekl dost a přijal přísná opatření vztahující se na migranty. A to i navzdory kritice mezinárodních organizací hájících lidská práva. Politici tak reagují na poptávku svých voličů.

Uprchlíkům bude například zabavován majetek přesahující deset tisíc dánských korun, tedy asi 36 tisíc českých korun. Původně se dokonce počítalo s tím, že Dánsko zabaví uprchlíkům majetek přesahující v přepočtu 11 tisíc korun. Běženci se tak mají podílet na hrazení nákladů na jejich ubytování, než bude rozhodnuto, zda jim bude udělen azyl. Česko tak není jedinou zemí, kde internovaní uprchlíci musejí platit za svůj pobyt na území státu EU.

Celý článek naleznete zde.

Výčet přísnějších opatření pro migranty tím však zdaleka nekončí. Úspěšní žadatelé o azyl získají právo k pobytu v zemi jen na dva roky, dříve šlo až o pět let. „Rovněž budou muset uhradit veškeré náklady, které se budou vázat s přistěhováním rodinných příslušníků. K žádosti o trvalý pobyt byl nově stanoven poplatek 3 700 dánských korun (13 400 Kč),“ doplňuje agentura.

Pokud jde o povolení k trvalému pobytu, žadatelé budou muset složit náročný test ze znalosti dánštiny a navíc budou muset doložit, že dva a půl roku z uplynulých tří let pracovali. V posledních dvou letech si musejí vydělat 270 tisíc dánských korun rok co rok, tedy v přepočtu asi 980 tisíc českých korun. Aby toho nebylo málo, o trvalý pobyt budou moci lidé zažádat až po šesti letech pobytu v Dánsku. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolaboranti, uhodil Feri na všechny, kteří podpoří Vondráčka. Starosta Rakušan vyprávěl, jak pohrdavě se ANO chová k jejich šesti poslancům

12:21 Kolaboranti, uhodil Feri na všechny, kteří podpoří Vondráčka. Starosta Rakušan vyprávěl, jak pohrdavě se ANO chová k jejich šesti poslancům

V nedělní Partii FTV Prima se setkali poslanec Dominik Feri (TOP 09) a místopředseda hnutí Starostov…