David Rath se vyjádřil k armádnímu konvoji USA

24. 3. 2015 9:24

Bývalý středočeský hejtman David Rath se přiklonil na stranu odpůrců průjezdu konvoje americké armády přes české území. Na svém facebookovém profilu totiž vyjádřil podporu advokátovi Jiřímu Vyvadilovi, který vede jednu ze skupin odpůrců konvoje. Přesto má ale vůči Vyvadilovým aktivitám určité výhrady.

David Rath se vyjádřil k armádnímu konvoji USA
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lékař David Rath

„Podporuji aktivitu Jiřího Vyvadila a jeho skupiny, ale obávám se, že takto amatérsky a nekonzistentně skutečný odpor vést nelze,“ napsal Rath na sociální síti. Přesto jeho akci, která je namířená proti průjezdu amerického vojenského konvoje Českou republikou, přeje úspěch a doufá, že se Vyvadil z „počátečních přešlapů“ poučí a že jej budou následovat další.

Jiří Vyvadil kromě toho, že vede občanské sdružení Přátelé Ruska, je také neformálním vůdcem facebookové diskusní skupiny Neprojdou, která nejenže je namířena proti průjezdu amerických vojáků českým územím, ale rovněž požaduje vystoupení naší země z NATO.

Celé znění příspěvku Davida Ratha na jeho facebookovém profilu:

Příjemné jarní odpoledne, přátelé. Stejně jako vy, i já jsem v médiích zachytil aféru okolo plánovaného průjezdu amerického konvoje Českou republikou a souvisejícího víkendového dění na Facebooku. Podporuji aktivitu Jiří Vyvadil a jeho skupiny, ale obávám se, že takto amatérsky a nekonzistentně skutečný odpor vést nelze. Přesto přeji akci úspěch a doufám, že se z počátečních přešlapů kolega Vyvadil poučí a rázně udá směr hodný následování.


 


 


 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Až zjistíte, kde byl Sobotka, dejte mi vědět! Že byl na víkendovém jednání ČSSD klid, jak se tvrdilo? Máme zcela jiné informace

17:55 Až zjistíte, kde byl Sobotka, dejte mi vědět! Že byl na víkendovém jednání ČSSD klid, jak se tvrdilo? Máme zcela jiné informace

Údajně není pravda, že by sociální demokraté na svém jednání ústředního výkonného výboru v Hradci Kr…