Karel Rašín považuje takzvané agrosymboly za výtvor nějaké mimozemské civilizace. Některé jsou prý svojí přesností, rozlohou a geometrickým zpracováním tak složité, že si neumí představit, že by je parta nadšenců dokázala vytvořit během jedné noci bez světla či nějaké navigace ze vzduchu. Na druhou stranu podle něj ovšem existují skupiny lidí, kteří se baví tím, že chtějí ohromit skupinu badatelů a pomocí technologie jsou opravdu schopni kruhy v obilí vyšlapat. Většinou se jim to ale prý nepodaří udělat tak dobře a přesně. Pokaždé jsou údajně v kruzích znatelné anomálie, které prozradí, že v tom má prsty lidská ruka.
Jan Frolík v této souvislosti poukázal na obrazec čipu, který se prý zhruba před rokem objevil v Americe. Nakonec se ukázalo, že se jedná o reklamní tah jedné společnosti, jež si na tuto práci najala tým odborníků, kteří obrazec vytvářeli dva až tři dny. Představa, že někdo dokáže udělat obrazec za jednu noc pomocí baterky, je podle něj naivní. Podle něj za tím stojí nějaká inteligence, která chce s lidstvem navázat kontakt a k tomu používá kruhy v obilí, což je prý způsob komunikace, jenž je otevřen všem lidem bez rozdílu.
Vědecké zkoumání nepomůže, každý tomu musí porozumět sám
Frolík míní, že tomuto „mimozemskému“ způsobu komunikace můžeme porozumět svojí intuitivní složkou, kterou člověk získáváním poznatků hodně potlačil na úkor racionálního já. Civilizace, která kreslí kruhy v obilí, se podle něj tuto spící složku snaží probudit. Její „řeči“ nerozumí všichni a to je prý dobře. Každý si ji může vyložit podle svého.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: luš