Děs v turistické oblasti: Kaluže krve a 14 mrtvých civilistů

13. 3. 2016 21:55

V přímořském letovisku Grand-Bassam v západoafrickém Pobřeží slonoviny došlo k masakru. Po útoku ozbrojenců zemřelo čtrnáct civilistů a dva vojáci. Informuje o tom ČTK.

Děs v turistické oblasti: Kaluže krve a 14 mrtvých civilistů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Střelné zbraně

Africké letovisko se vyrovnává s šokem. Na tři hotely v přímořském letovisku zaútočili neznámí ozbrojenci. Bezpečnostní složky zabily šest maskovaných útočníků a pátrají po dalších. Mezi mrtvými je podle informací úřadů jeden francouzský občan. Podle svědků útočníci křičeli Alláhu Akbar neboli Bůh je veliký.

„Videa a fotografie z místa se ihned začaly objevovat na sociálních sítích, jsou na nich vidět mrtví ležící v kalužích krve na pláži a turisté prchající z hotelu Etoile du Sud. Na místě zasahovaly těžce vyzbrojené zvláštní jednotky. Snímky na sociálních sítích rovněž ukazují část vybavení, které po sobě útočníci zanechali – tři granáty a náboje do samopalů,“ píše ČTK.

Podle českého ministerstva zahraničí mezi mrtvými zřejmě není žádný český občan. V regionu šlo za posledních pár měsíců o zdaleka nikoliv první útok. V listopadu došlo k podobně hrůznému činu v Mali a v lednu v Burkině Faso.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To se jen tak nevidí: Zeman zdrbal hlavu Medveděvovi za článek o roce 1968. Ten se kál a kál... FOTO + PLNÝ PŘEKLAD

13:12 To se jen tak nevidí: Zeman zdrbal hlavu Medveděvovi za článek o roce 1968. Ten se kál a kál... FOTO + PLNÝ PŘEKLAD

Prezident Miloš Zeman se při setkání s ruským premiérem Medveděvem ohradil proti lživému článku o so…