Dienstbier: Bylo pro mě normální, když byla každou chvilku jiná nevlastní maminka

25.01.2014 12:59

Čtyřiačtyřicetiletý Jiří Dienstbier je nepochybně jedním z nejhlasitějších kritiků prezidenta Miloše Zemana. Jejich vzájemná nevraživost podle LN vznikla už v roce 1997, kdy Dienstbier vstupoval do ČSSD, a plně se projevila v přímých prezidentských volbách, ve kterých budoucí ministr rovněž kandidoval. Dienstbier je zastáncem práva homosexuálních párů na adopci.

Dienstbier: Bylo pro mě normální, když byla každou chvilku jiná nevlastní maminka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dienstbier

Chtěl být prezidentem, myslel si i na post ministra spravedlnosti a pro tentokrát vrcholí jeho kariéra ve vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD) v pozici ministra pro legislativní radu vlády, lidská práva a rovné příležitosti.

LN se zabývají právě tím, že lidská práva bude hájit Zemanův odpůrce a kritik a připomínají Dienstbierovy kroky poté, co v prezidentské volbě skončil na čtvrtém místě. To totiž odmítl bývalého předsedu ČSSD Miloše Zemana podpořit v soutěži s Karlem Schwarzenbergem, a dokonce jej před závěrečným kolem pohanil, když prohlásil, že Zeman je napojen na „pražské mafiánské prostředí“, rozbíjí ČSSD a bude v tom pokračovat.

LN vykreslují sociálního demokrata Jiřího Dienstbiera jako usměvavého člověka a připomínají i jeho otce, disidenta Jiřího Dienstbiera staršího. „Táta byl vždycky veselý! Měl dobrou náladu i ve vězení,“ zavzpomínal syn na svého otce. „Pro mě bylo v zásadě normální, když byla každou chvilku jiná nevlastní maminka,“ říká s úsměvem Dienstbier na adresu svého otce. Sám je velice tolerantní a prosazuje například právo na adopci i pro homosexuální páry.

On sám žije dvacet let s partnerkou Jaroslavou Tomášovou, a to aniž by se vzali, a mají spolu dospělého syna. „Víme, že o kvalitě vztahu sňatek nic nevypovídá, když se nakonec každé druhé manželství rozvede,“ míní Dienstbier.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dkr

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Aby nám EU neuchvátili extrémisti.“ Nerudová prozradila, proč chce do Bruselu

11:22 „Aby nám EU neuchvátili extrémisti.“ Nerudová prozradila, proč chce do Bruselu

Jednotná v rozmanitosti. Motto, které EU používá už od roku 2000. Je ale i po 24 letech jednota skál…