Dnes se možná bude lámat chleba. Sněmovna probere Agrofert

4. 3. 2016 6:04

Sněmovna by dnes měla rozhodnout o tom, zda se firmy ze skupiny Agrofert ministra financí Andreje Babiše (ANO) budou moci ucházet o veřejné zakázky. Poslanci budou při schvalování nového zákona o jejich zadávání hlasovat o návrhu opoziční TOP 09, který by Babišovy společnosti z veřejných soutěží vyloučil.

Dnes se možná bude lámat chleba. Sněmovna probere Agrofert
Foto: Hans Štembera
Popisek: Další z hostů byl například ministr financí Andrej Babiš

Návrh TOP 09, jenž má podporu ústavně-právního výboru, vyvolal napětí v koalici. Vládní lidovci mu totiž deklarovali podporu, sociální demokraté se ještě rozmýšlejí. Garanční výbor pro veřejnou správu ale již dříve nedoporučil, aby plénum úpravu přijalo. Pozměňovací návrh TOP 09 by z veřejných soutěží obecně vyloučil společnosti, v nichž má člen vlády nejméně desetiprocentní podíl.

Nový zákon o zadávání veřejných zakázek převede do národní legislativy evropské směrnice, jinak by hrozilo omezení čerpání evropských fondů. Zadavatel dostane díky normě k dispozici řadu kritérií, podle kterých se bude moci rozhodovat o kvalitě nabídek. Nebude tak muset pokaždé vybírat podle nejnižší nabídnuté ceny, jako tomu je nyní. K vládní předloze se sešlo mnoho pozměňovacích návrhů, poslance tedy čekají desítky hlasování.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poklidná debata v ČT se zvrtla: Hlavně že váš program zaujal voliče, pálil Faltýnek do Farského. „ANO, SPD, komunisti a Zeman, smrtící koktejl,“ utrousil Kalousek

22:33 Poklidná debata v ČT se zvrtla: Hlavně že váš program zaujal voliče, pálil Faltýnek do Farského. „ANO, SPD, komunisti a Zeman, smrtící koktejl,“ utrousil Kalousek

V první povolební debatě České televize se sešli všichni političtí lídři stran, které se dostaly do …