Do Itálie a Řecka dorazilo dalších asi 1160 přistěhovalců

22. 4. 2015 21:58

K břehům jižní Itálie a Řecka navzdory několika tragickým lodním haváriím z předchozích dní po moři dál proudí nelegální přistěhovalci. Jen ve středu se jich na různých místech v Itálii vylodila více než tisícovka, v Řecku pak dalších 160. Plavidlo italského námořnictva přivezlo do sicilského přístavu Augusta 446 uprchlíků, kteří byli zachráněni v úterý.

Do Itálie a Řecka dorazilo dalších asi 1160 přistěhovalců
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rybářská loď, ilustrační foto

Dalších 540 běženců převážně ze Somálska a Eritreje dnes dorazilo do kalábrijského Salerna a 114 lidí se vylodilo na ostrově Lampedusa, uvedla agentura ANSA.

Směrem k Itálii nyní míří i 112 běženců, které ve středu v Sicilském průlivu asi 60 kilometrů od libyjského pobřeží zachránilo plavidlo italské finanční policie (GdF).

Do Řecka směřují migranti na podstatně menších lodích. Dnes jich řecké úřady v Egejském moři zachytily na 160, byli na palubě pěti různých plavidel.

O víkendu se ve Středozemním moři během plavby z Libye do Itálie potopila loď s více než 800 uprchlíky, havárii podle všeho přežilo jen 27 lidí. Pokud se bilance obětí potvrdí, půjde v rámci Středomoří o nejtragičtější havárii tohoto druhu v historii.

Podle Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) zahynulo od počátku roku ve Středozemním moři třicetkrát více migrantů než ve stejném období loňského roku - celkem více než 1750. Počet uprchlíků je přitom zhruba stejný jako loni, do Itálie jich letos zatím dorazilo přes 21.000.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ovčáček se dopálil při rozhovoru v televizi: Pražští novináři jsou úplně mimo. Pohrdají lidmi, kteří přijdou na náměstí za Zemanem. Zesměšňují jejich dotazy!

21:58 Ovčáček se dopálil při rozhovoru v televizi: Pražští novináři jsou úplně mimo. Pohrdají lidmi, kteří přijdou na náměstí za Zemanem. Zesměšňují jejich dotazy!

V pondělním pořadu Pražská kavárna přivítal moderátor a mediální analytik Petr Žantovský tiskového m…