Do novin unikla další jména. Tyto osobnosti letos Zeman vyznamená

9. 10. 2015 6:47

Státní svátek 28. října se blíží a už jsou známa jména dalších osobností, které vyznamená prezident Miloš Zeman. Vyznamenání dostane např. zpěvák Václav Neckář.

Do novin unikla další jména. Tyto osobnosti letos Zeman vyznamená
Foto: Hans Štembera
Popisek: V Italském kulturním institutu byla představena kniha o Jiřím Pelikánovi. Akce se zúčastnil i Miloš Zeman

Podle informací pátečních Lidových novin prezident Miloš Zeman předá státní vyznamenání několika osobnostem, mezi nimi i Václavu Neckářovi, čímž prý symbolicky završí jeho „znovuzrození“. Připomeňme, že populární zpěvák prodělal mozkovou mrtvici, po níž měl potíže i jen s mluvením.

In memoriam dostane ocenění i František Kriegel, který v roce 1968 odmítl podepsat tzv. Moskevské protokoly, jako jediný. Medaili obdrží i exministr kultury Pavel Dostál, jenž zemřel ve funkci. Prezident nezapomněl ani na Petra Vejvodu, studenta ze Žďáru nad Sázavou, který chránil vlastní spolužačku před psychicky nemocnou ženou a zaplatil za to životem. Jistotu vyznamenání má i slavný fotbalista Pavel Nedvěd.

Vyznamenání obdrží i Josef František, letec působící v řadách RAF za druhé světové války, nebo divadelní herečka Jitka Frantová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tady musí rodina žebrat o peníze a stát jen loni vyplatil parazitujícím neziskovkám miliardy! U Jílkové se mluvilo o zdravotnictví a v publiku to vřelo

22:55 Tady musí rodina žebrat o peníze a stát jen loni vyplatil parazitujícím neziskovkám miliardy! U Jílkové se mluvilo o zdravotnictví a v publiku to vřelo

Platíme si na české zdravotnictví dost peněz prostřednictvím daní, nebo platíme málo, vzhledem k tom…