Do vlády jde alarmující zpráva: Ghett vloni přibylo skoro o polovinu

22. 11. 2013 20:17

Podle zprávy, která se zabývá romskou menšinou, vzrostl za minulý rok počet romských ghett a chudinských domů přibližně o dvě pětiny. Zpráva byla předložena vládě, která ji bude projednávat.

Do vlády jde alarmující zpráva: Ghett vloni přibylo skoro o polovinu
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Romský festival v Chanově

S informací přišel server Týden.cz. Někteří z odborníků se bojí, že se tímto roztáčí spirála, která by mohla vyeskalovat konfliktem. "Koncentrace vyloučených Romů na izolovaném území pro ně znamená i vážné bezpečnostní riziko, neboť se stávají snadnějším terčem extremistů," uvádějí autoři ve zprávě. Kromě toho ve zprávě popisují, jakým způsobem se Romové dostanou do ghett či opuštěných čtvrtí.

Zásadním momentem je podle nich prodej bytových domů, kdy nový majitel staré nájemníky nechce. Ti se tak musí přestěhovat na ubytovny, kterým platí převážně penězi ze sociálních dávek. Kvůli časté předraženosti ubytoven se pak stěhují z měst na venkov - a to je podle autorů jeden z nových jevů. Zároveň ale dodávají, že ani přestěhování se do "levnějšího" místa na venkově mnohdy nekončí dobře. Romové zde často neseženou práci, nemají zde podporu širší rodiny a mnohdy v menších městech neseženou ani odbornou pomoc.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ane

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Všem bylo trapně, jen Pajerová se dobře bavila. A s tou „pí*ou zas*anou“ to bylo zcela jinak, než šířila. Svědek promlouvá o skandálu ve studiu Českého rozhlasu

18:36 Všem bylo trapně, jen Pajerová se dobře bavila. A s tou „pí*ou zas*anou“ to bylo zcela jinak, než šířila. Svědek promlouvá o skandálu ve studiu Českého rozhlasu

O minulém víkendu se začala po webech šířit informace, že redaktor Lidových novin Jan Macháček vypěn…