Doktor Macek a šéf MF Dnes úplně jinak o „zabití Sobotky“ a Zemanovi

26. 1. 2016 18:03

„Tak – chcete-li se zbavit jakéhokoli politika, prezidenta nevyjímaje, je k tomu jediná demokratická cesta – a to jsou svobodné volby, které v daném případě budou za rok. Vypadáte mladě, takže roku 2017 se zcela určitě dožijete. A pak existuje nedemokratická cesta. A ta se jmenuje kalašnikov.“ Tento výrok hlavy státu Miloše Zemana, jímž odpověděl na dotaz studentky na besedě v Tišnově, jakým způsobem se dá zbavit premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), přiměl k vyjádření mnohé politiky i osoby veřejného života.

Doktor Macek a šéf MF Dnes úplně jinak o „zabití Sobotky“ a Zemanovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

„Včera lítačka, dneska kalašnikov. Festival demence nekončí,“ vyjádřil se na svém facebookovém profilu šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl. Lítačkou měl zcela jistě na mysli náhradu karty Opencard v Praze. „Ale jen tak mimochodem, pokud k něčemu Zeman vyzýval, tak nejen k vraždě premiéra, ale i k zabití Miloše Zemana. To by v těch pohoršenejch zprávách a komentářích nemělo chybět,“ dodal Plesl.

A k výroku prezidenta se vyjádřil i exposlanec ODS Miroslav Macek. „Prezident Miloš Zeman během návštěvy Jihomoravského kraje na dotaz jedné občanky, jak je možné zbavit se premiéra Sobotky, odpověděl, že existují dvě možnosti – buď ho sesadit demokraticky ve volbách, nebo nedemokraticky kalašnikovem. Vlastenecky se tedy nevyjádřil... Jako by Česká zbrojovka nevyráběla vhodné zbraně!“ uvedl sarkasticky Macek. 

„Pokud ovšem jeho tradičně buranský bonmot (BB) opravdu vyděsil děti, rodinu a přátele premiéra Sobotky, pak máme v čele vlády ještě většího ňoumu, než jsem si doposud myslel, neboť normální chlap by Zemanovy BB s chápavým úspěvem vysvětlil i pacholeti,“ dodal Macek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

17:51 Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

Mezi prvními řečníky na Koncertu pro budoucnost na pražském Václavském náměstí byl u příležitosti vý…