Dušek prásknul Fejka: Za nic bere 270 tisíc měšíčně

7. 6. 2011 6:40

Někdejší šéf pražské ZOO Petr Fejk se po neúspěšném pokusu vést České centrum v New Yorku vrátil domů. Práci nehledal dlouho, stal se ombudsmanem Českých drah, který měl být prostředníkem v komunikaci mezi firmou a zákazníky. Zatím ale prý nemá výsledky a za nic bere 270 tisíc korun měsíčně.

Dušek prásknul Fejka: Za nic bere 270 tisíc měšíčně

"Jeho plat je 270 tisíc. Ještě ale dostává příspěvek na životní a rizikové kapitálové pojištění. To je měsíčně skoro sto tisíc," prozradil deníku Blesk šéf dopravních odborářů Jaromír Dušek. Pokud by se neosvědčil a dráhy by mu musely dát výpověď, dostane Fejk ještě "zlatý padák" v podobě 24 měsíčního odstupného.

Výsledky jeho práce prý navíc podobný scénář nabízejí, Fejk totiž nemá žádné výsledky. "Je to uměle vytvořená trafika pro cvičitele opic," podotkl Dušek.

Sám Fejk se brání. "Na konkrétní koncepční změny, pod kterými bych mohl být podepsán, je brzy," řekl deníku. Konkrétní výši svého platu nechtěl komentovat, tiskový mluvčí Českých drah ovšem dementoval zprávu, že by Fejk bral tak vysoké odměny. Prý je zařazen do sekce "vyšší střední management", nikoli "top management", a tedy bere méně.

Čtěte:

Fejk hází New York za hlavu: Svou angličtinu neřeším. Nejsem potrefená husa

Fejk chce revoluci v ČD. Personál má pomáhat s kufry

Foto: praha.eu

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Někteří prezidentští kandidáti vůbec netuší, kam kandidují, obává se prezident Zeman. Promluvil o nadlidech z parlamentu a prozradil, čím jej přesvědčil Andrej Babiš

21:42 Někteří prezidentští kandidáti vůbec netuší, kam kandidují, obává se prezident Zeman. Promluvil o nadlidech z parlamentu a prozradil, čím jej přesvědčil Andrej Babiš

Prezident Miloš Zeman v tomto týdnu jmenoval vládu Andreje Babiše, co přesně od ní očekává? Jaký pos…