EU prý chce zakazovat držení zbraní, protože se bojí lidí. Nezachrání vás to, varuje pravičák Matějka

1. 1. 2016 8:13

Místopředseda Svobodných František Matějka se rozepsal o právu lidí nosit zbraň. Těm, kteří si ji chtějí opatřit, aby páchali zločiny, v tom prakticky nic nedokáže zabránit. Občanům, kteří mohou být oběťmi zločinů, proto nikdo nesmí bránit v tom, aby nosili zbraň na svou obranu. Zvláště v době, kdy do Evropy přicházejí lidé z oblastí, kde jsou různé formy násilí tolerovány. EU ale má jeden důvod k omezování držení zbraní – bojí se lidí.

EU prý chce zakazovat držení zbraní, protože se bojí lidí. Nezachrání vás to, varuje pravičák Matějka
Foto: facebook
Popisek: František Matějka

„Zbraň není špatná. Špatní jsou ti, kteří ji použijí proti druhým s cílem je o něco připravit. Špatní a násilničtí lidé vždy byli, jsou a budou. Stejně jako ve všech oblastech lidského života i zde funguje jistá obdoba zákona o zachování energie. Při každém nepřirozeném umělém vychýlení stavu v neprospěch jednoho dojde ke zvýhodnění druhého. V oblasti omezení držení a nošení zbraní jde pak o znevýhodnění mnohdy fatální, v neprospěch budoucích obětí,“ varuje Matějka.

Pokud se zpřísní zákony pro legální držení zbraní, násilníci tím z povrchu planety rozhodně nezmizí, jen to ztíží šanci na obranu těm, kteří se mohou stát terčem násilníků. A vzhledem k tomu, kolik potenciálně nebezpečných lidí může být mezi uprchlíky, toto riziko v Evropě vzrůstá. „Do Evropy přicházejí lidé z oblastí, kde je násilí v různých formách mnohdy běžnou součástí jejich životů,“ pokračuje autor.

Celý komentář naleznete zde

Obchod se zbraněmi navíc představuje skvělý byznys a jen blázen si může myslet, že přestane kvést, pokud to nějaký politik nařídí. Pravděpodobnější je, že bude dříve či později svržen každý politik, který by to s omezením tohoto obchodu myslel opravdu vážně.

Pokud se o to nějaký politik opravdu pokouší, dělá to podle Matějky z jediného důvodu. Má strach z ozbrojeného občana, který by se mohl obrátit proti selhávající vládě, pokud by věděl, že si tím může zachránit život.

„Každá vláda má mít na paměti, že ozbrojený občan, neohnutý, připravený a sebevědomý, je jednou ze záruk bezpečnosti uvnitř státu. Pokud se vláda bojí občanů a chce omezit jejich přirozené právo na zbraň, pak vládne blbě. Každá vláda by měla dělat vždy všechno proto, aby v případě dosažení bodu zlomu stáli ozbrojení občané na její straně, a ne proti ní,“ uzavírá politik.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

U Chovance se tajně chystá půlmiliardový kšeft na začleňování běženců. Vláda prý už kývla na kvóty, neziskovky plánují obrovský tunel. Jen se čekalo, než odjede Merkelová

4:49 U Chovance se tajně chystá půlmiliardový kšeft na začleňování běženců. Vláda prý už kývla na kvóty, neziskovky plánují obrovský tunel. Jen se čekalo, než odjede Merkelová

Česká vláda sice nahlas migrační kvóty odmítá, ale ve vší tichosti už hledá generálního poskytovatel…