Estráda před ruskou ambasádou. Neuvěříte, co se tam odehrálo za akci

14. 3. 2016 17:48

U ruské ambasády bylo dnes živo. Jak informuje server SvobodnéFórum.cz, k plotu ambasády v Praze se dnes připoutali aktivisté ze skupiny oMen. Za plot navíc umístili několik nafukovacích a dokonce létajících figurín symbolizujících zelené mužíčky. Některé měly dokonce i obličeje, a to konkrétních proruských činitelů. Nechyběl tak ani prezident Česka Miloš Zeman.

Estráda před ruskou ambasádou. Neuvěříte, co se tam odehrálo za akci
Foto: kremlin.ru
Popisek: Vladimir Putin, prezident Ruské federace

"Rozhodli jsme se symbolicky vrátit ruské zelené mužíčky Rusku - protože už máme dost těch mužíčků, kteří v uniformách působí na Ukrajině a v civilních šatech všude v Evropě," uvedl člen skupiny oMen Otakar Van Gemund. Dodal také, že Rusko dle jeho názoru nezákonně okupuje Krym či Donbas, v Sýrii udržuje krvavého diktátora Asada a vede také hybridní válku proti Západu či demokracii.  

"Není možné přehlížet nebezpečí a ignorovat zločiny, které páchá Putinův režim," podotkli aktivisté ve svém tiskovém prohlášení. "Putine, vezmi si své zelené mužíčky zpět, přestaň válčit a okupovat, podporovat diktátory a utiskovat vlastní národ," uvádějí.

Na místo po pár minutách však dorazila policie. Zhruba dvacítka mužů zákona zabavila aktivistům i ukrajinské vlajky či plakáty na podporu vězněně ukrajinské letkyně Nadiji Savčenkové. 

Původní text ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Eurosvazáci táhnou do války. Přitom nemají lidi, techniku, vůbec nic. Analytik Koller plasticky vylíčil katastrofu, která nás čeká

21:09 Eurosvazáci táhnou do války. Přitom nemají lidi, techniku, vůbec nic. Analytik Koller plasticky vylíčil katastrofu, která nás čeká

Vojenský analytik Martin Koller tentokrát ve své analýze pro ParlamentníListy.cz rozebírá reálnost p…