Europoslanec Svoboda: Vloni jeli ruští vojáci na dovolenou na Krym. Kampak asi vyrazí letos?

23.07.2015 22:33 | Zprávy

Europoslanec Pavel Svoboda na svém blogu na Aktuálně.cz satiricky glosuje vojenské operace Rusů a ještě před nimi Sovětského svazu. Vše začalo, když sovětští vojáci vyjeli v říjnu 1956 na svou první dovolenou v Budapešti. Neboli když došlo k maďarskému povstání.

Europoslanec Svoboda: Vloni jeli ruští vojáci na dovolenou na Krym. Kampak asi vyrazí letos?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Pavel Svoboda

„Ruští vojáci jezdí pravidelně v srpnu na zahraniční dovolenou – srpen 1968 Československo, 2008 Gruzie, 2014 Krym,“ začíná svůj příspěvek Svoboda. Očekává, že i letos na dovolenou pojedou.

První, koho napadlo jet na dovolenou pro údajné zlepšení psychického stavu vojáků, byl maršál Žukov. Ta se však „nevydařila, byla brancům udělena v říjnu 1956 a počasí již v Budapešti tou dobou není zrovna nejpěknější“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: spa

Mgr. Ivan Adamec byl položen dotaz

Co jste udělali pro podnikatele za poslední 4 roky?

Vždyť jste nám spíš uškodili hlavně třeba navýšením minimálních odvodů a zrušily řadu daňových zvýhodnění. Jak jste to jako ODS mohli dopustit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nechceš, musíš. O2 připravilo peklo zákazníkům

19:55 Nechceš, musíš. O2 připravilo peklo zákazníkům

Když společnost O2 v únoru oznamovala změnu dlouho zavedené služby O2TV na Oneplay, asi málokdo čeka…