Evropa je připravena bránit své hranice, prohlašuje lidovec Bartošek

29. 2. 2016 22:25

Místopředseda křesťanských demokratů i sněmovny Jan Bartošek promluvil o zastavování uprchlíků na řecko-makedonské hranici. Policie nakonec odolala tlaku migrantů, kteří se pokoušeli dostat dál do Evropy. Ale na jak dlouho?

Evropa je připravena bránit své hranice, prohlašuje lidovec Bartošek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Bartošek

Makedonskou hranici se nakonec podařilo uhlídat. Fakt, že se ji podařilo udržet, je jasným signálem pro uprchlíky. Ti si to mezi sebou řeknou.

„Od příštího pondělí bude Řecko vracet spousty uprchlíků do Turecka. K řešení krize je aktivní role Řecka nezbytná,“ zdůraznil host. Samozřejmě se neobejdeme ani bez spolupráce s Tureckem, které by mělo přijímat zpět migranty. „Evropa je připravena bránit své hranice,“ ujišťoval diváky České televize v Událostech, komentářích Bartošek.

Pokud to nebude fungovat v Řecku, posune se hraniční bariéra dál, ale Bartošek v tuto chvíli odmítá spekulovat o tom, „co by, kdyby“. Věří, že Řecko svou roli zvládne.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šílený televizní lynč na prezidenta Zemana. Takáč hostům přímo diktoval, co mají říci. A ještě Petr Žantovský objevil něco zajímavého o řádící Monice Pajerové

8:07 Šílený televizní lynč na prezidenta Zemana. Takáč hostům přímo diktoval, co mají říci. A ještě Petr Žantovský objevil něco zajímavého o řádící Monice Pajerové

TÝDEN V MÉDIÍCH Šílený televizní lynč prezidenta Miloše Zemana jako důsledek článku o roce 1968 na r…