Evropa je připravena bránit své hranice, prohlašuje lidovec Bartošek

29. 2. 2016 22:25

Místopředseda křesťanských demokratů i sněmovny Jan Bartošek promluvil o zastavování uprchlíků na řecko-makedonské hranici. Policie nakonec odolala tlaku migrantů, kteří se pokoušeli dostat dál do Evropy. Ale na jak dlouho?

Evropa je připravena bránit své hranice, prohlašuje lidovec Bartošek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Bartošek

Makedonskou hranici se nakonec podařilo uhlídat. Fakt, že se ji podařilo udržet, je jasným signálem pro uprchlíky. Ti si to mezi sebou řeknou.

„Od příštího pondělí bude Řecko vracet spousty uprchlíků do Turecka. K řešení krize je aktivní role Řecka nezbytná,“ zdůraznil host. Samozřejmě se neobejdeme ani bez spolupráce s Tureckem, které by mělo přijímat zpět migranty. „Evropa je připravena bránit své hranice,“ ujišťoval diváky České televize v Událostech, komentářích Bartošek.

Ing. Jan Bartošek

  • KDU-ČSL
  • Místopředseda Poslanecké sněmovny a KDU-ČSL
  • poslanec

Pokud to nebude fungovat v Řecku, posune se hraniční bariéra dál, ale Bartošek v tuto chvíli odmítá spekulovat o tom, „co by, kdyby“. Věří, že Řecko svou roli zvládne.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 22 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

VIDEO Ty feťáku. Dostanete facku, že si sednete na prdel. Natočili jsme pro vás příjezd Američanů do Ruzyně. Trochu jinak, než ČT

13:26 VIDEO Ty feťáku. Dostanete facku, že si sednete na prdel. Natočili jsme pro vás příjezd Američanů do Ruzyně. Trochu jinak, než ČT

V pátek odpoledne do Prahy přijel v rámci každoročního cvičení jednotek NATO Saber Strike konvoj ame…