Evropané nejsou spokojení. Odejít z Unie však nechtějí

29. 12. 2016 20:02

Evropané jsou nespokojení, ale z Evropské unie odejít nechtějí. To ukázal dnes zveřejněný průzkum agentury WIN-Gallup International.

Evropané nejsou spokojení. Odejít z Unie však nechtějí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU

Se směřováním své vlasti nesouhlasí například 89 procent voličů v Řecku, 82 procent Francouzů, 79 procent Italů a 62 procent Němců. I přesto však nechtějí následovat Brity, kteří se v červnovém referendu rozhodli pro odchod z Unie – pro odchod z EU je 36 procent lidí. V Německu, Francii a Belgii podle průzkumu podíl přívrženců odchodu z Evropské unie proti loňsku klesl, zvýšil se naopak v Řecku (ze 38 na 46 procent) a Finsku (z 29 na 40 procent). 

Respondenti průzkumu se vyjadřovali také k migrantům. 60 procent z nich by napříč Evropou uvítalo, kdyby jich v jejich zemích bylo méně. V Řecku mělo tento názor 86 procent oslovených, v Itálii 75 procent a v Německu 64 procent.

Podle ředitele výzkumné organizace ORB International Johnny Healda tato nespokojenost vytváří podhoubí pro pravicově populistické strany. Volby se příští rok konají v Německu a ve Francii. 

Průzkum na vzorku 14 969 lidí se uskutečnil prostřednictvím internetu v období mezi 25. listopadem a 7. prosincem, uvádí ČTK.

Původní text ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sobotka se držel funkce jak jistý materiál košile. Prezident Zeman potvrdil jmenování Babiše premiérem, podpořil Okamuru a „odpuzujícího“ Kalouska vyzval k odstoupení

16:26 Sobotka se držel funkce jak jistý materiál košile. Prezident Zeman potvrdil jmenování Babiše premiérem, podpořil Okamuru a „odpuzujícího“ Kalouska vyzval k odstoupení

Prezident Miloš Zeman se v rozhovoru pro server Blesk.cz v Lánech vyjádřil k výsledkům voleb. Moderá…