Polreich se domnívá, že USA v dohledné budoucnosti budou muset požádat Rusko o pomoc v boji s islámskými radikály. Nejen proto, že samotné USA nebudou schopny tento boj vést, ale také proto, že Rusko má s čelením této militantní víře staleté zkušenosti. A v souvislosti s tím se nevyhnutelně posune i přístup Washingtonu k dění na Ukrajině.
Navzdory tomu české Ministerstvo zahraničních věcí stále zcela bezdůvodně podporuje rusofobní tendence. Přehlíží, že věci, které oslavuje, se odehrávají pod fašistickými prapory, které v Praze letos vlály poprvé od roku 1945.
„Překvapivě pod těmito prapory stál dnešní náš ministr zahraničních věcí Zaorálek spolu s předsedou zahraničního výboru panem Schwarzenbergem,“ poznamenává analytik. A média prý do toho pějí oslavné ódy, jak se naše zahraniční politika sjednocuje, a stáváme se tak řádným státem. Sice se výrazně vymyká prezident Zeman, ale s ním se média snadno vypořádávají jako s ruským agentem.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: jav