Fiala z Úsvitu čtenářům: Nechci vás strašit, ale toto nám hrozí kvůli hlouposti našich politiků

30.09.2014 21:59 | Zprávy

Poslanec Úsvitu přímé demokracie Radim Fiala odpovídal na další várku čtenářských dotazů, které se nahromadily na jeho profilu na serveru ParlamentníListy.cz. Řeč byla o muslimech, Rusku, ale i pevnosti názorů. Ty má údajně hnutí Úsvit velmi pevné.

Fiala z Úsvitu čtenářům: Nechci vás strašit, ale toto nám hrozí kvůli hlouposti našich politiků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Radim Fiala

Čtenáře „Nikolase" zajímalo, na základě jakých indicií považuje Fiala radikální islamismus za aktuální hrozbu pro Českou republiku. Poslanec za hnutí Úsvit argumentoval statistikou z tisku, podle které na straně islámských radikálů v Iráku a Sýrii operuje něco mezi třemi až pěti tisíci občany evropských států. Kdyby tudíž došlo k vytvoření mocenské základny těchto radikálů na Středním východě, mohlo by se podle Fialy stát, že by dotyční přenesli své vojenské akce do Evropy. „Nechci vás strašit, ale bohužel je to realita, která nás čeká kvůli hlouposti evropských (tedy i českých) politiků,“ zdůraznil Fiala.

Plné znění otázek a odpovědí ZDE.

Další dotaz z oblasti islámu mířil na nošení šátků muslimských dívek v českých školách a názor ombudsmanky Anny Šabatové, která se ve sporu dvou bývalých studentek s ředitelkou pražské střední školy přiklonila na stranu muslimek a nošení šátků ve školách by povolila. Fiala čtenáři přiznal, že nezná podrobnosti případu, nicméně konstatoval, že školní řád platí pro všechny studenty. Jestli v něm skutečně stojí, aby žáci byli bez pokrývky hlavy, pak má pro něho věc jasné řešení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: luš

A vy neklidní nejste?

Vy jste v průzkumech dvouciferného výsledku nedosáhli vůbec a po posledních volbách jste vyprázdnili i lavice ve sněmovně. Jak vidíte budoucnost komunistů?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pěkné výročí.“ Šídlo a další jásají nad koncem Varšavské smlouvy

14:13 „Pěkné výročí.“ Šídlo a další jásají nad koncem Varšavské smlouvy

Ministerstvo zahraničních věcí i Ministerstvo vnitra na X upozornili na 34. výročí od rozpuštění Var…