Foldyna: Kdyby Zeman nakonec nekandidoval, tak snad už jen Jaromír Jágr

10. 3. 2016 7:51

Nový zpravodajsko-publicistický pořad 90’ ČT24 se ve včerejším vysílání věnoval třem letům prezidenta Miloše Zemana na Hradě. Hostem pořadu byl mimo jiné poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna.

Foldyna: Kdyby Zeman nakonec nekandidoval, tak snad už jen Jaromír Jágr
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Foldyna

Prezident sliboval ve svém inauguračním projevu boj proti neonacistickým bojůvkám, jak Foldyna podotkl, nevšiml si však žádného významného projevu hlavy státu v této otázce. „Je to však permanentní věc, kterou prezident Zeman dělá. Je to odpůrce násilí,“ řekl Foldyna. K výroku o kalašnikovu, který prezident řekl na jednom ze setkání s občany, se vyjádřil s úsměvem. „Pan prezident je šprýmař. Bohužel někdo si to chtěl vyložit jako politický útok, a byl to omyl,“ dodal. Prezident tehdy řekl, že demokratickou cestou „odstranění“ premiéra jsou volby, nedemokratickou kalašnikov.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Vždy jsem se snažil, a snažit se budu, najít kompromis při roztržkách ČSSD s hlavou státou. Jsem přesvědčen, že pan prezident je drtivou většinou členů sociální demokracie vnímám pozitivně,“ vyjádřil se k roztržkám mezi předsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou a prezidentem Zemanem. Podle Foldyny jsme na jedné lodi a není důvod ji rozkývávat. 

Celý pořad ZDE

„Pokud to panu prezidentovi vyhovuje, tak asi fungují dobře,“ nechtěl se více vyjadřovat Foldyna ke spolupracovníkům prezidenta. Řeč přišla i na bezpečnostní prověrku kancléře Vratislava Mynáře. „Je to procesní zádrhel a očekávám, že se bude řešit. Víc bych se ale vyjadřovat nechtěl, protože mi to nepřísluší,“ řekl a pochválil i dle jeho slov politického manažera Miroslava Šloufa. „Já znám pana Šloufa jako velkého profesionála, na výsledky jeho práce jsem si nemohl stěžovat,“ zastal se Foldyna Šloufa, s kterým již Zeman nespolupracuje.

A došlo i na příští prezidentské volby. V případě, že by Zeman nekandidoval, Foldyna by těžko hledal někoho jiného. „Snad jen Jaromír Jágr,“ uvedl se smíchem. V případě, že by Zeman kandidoval, nevidí žádného protikandidáta. „Byl bych rád, kdybychom v tom případě našli společnou cestu a sociální demokracie nestavěla svého vlastního kandidáta,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec musel ohlásit:  Miloše Zemana podporuje skoro 42 procent voličů, další o tom uvažují

13:23 Moravec musel ohlásit: Miloše Zemana podporuje skoro 42 procent voličů, další o tom uvažují

Václav Moravec zahájil další Otázky zhodnocením volebních šancí jednotlivých prezidentských kandidát…