Foldynu naštvala drsná slova Porošenka: Jako fašistický pohlavár. Jestli k tomu bude EU mlčet...

13.07.2014 7:58 | Zprávy

Příměří mezi ukrajinskou vládou a proruskými separatisty je stále v nedohlednu. Páteční útok proruských rebelů na východě Ukrajiny si vyžádal přes dvacet mrtvých vládních vojáků. Prezident Porošenko slíbil povstalcům tvrdou odvetu. V několika posledních dnech jich již padlo nejméně pět desítek. Z neschopnosti uzavřít příměří se přitom obviňují obě strany. Informoval o tom server iHNed.cz. Poslanec za ČSSD Jaroslav Foldyna za dění na Ukrajině tvrdě zkritizoval ukrajinského prezidenta Petra Porošenka.

Foldynu naštvala drsná slova Porošenka: Jako fašistický pohlavár. Jestli k tomu bude EU mlčet...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna

Nejtvrdší boje mezi vládními vojsky a proruskými separatisty probíhají v Doněcké oblasti, která je jednou z bašt rebelů. Válčí se ale také například v Luhansku. A oběti přibývají na obou stranách.

Při pátečním raketovém útoku separatistů na východě Ukrajiny zahynulo nejméně devatenáct vojáků a dalších třicet devět jich bylo zraněno. Jedná se o největší ztráty na životech vládních vojáků od začátku nepokojů. Informaci zveřejnilo ukrajinské ministerstvo obrany.

Prezident Porošenko podle agentury Interfax-Ukrajina slíbil povstalcům tvrdou odvetu. „Za život každého vojáka zaplatí povstalci desítkami a stovkami svých životů. Žádný terorista se nevyhne odpovědnosti, každý dostane, co si zaslouží," uvedl Porošenko po mimořádné schůzce bezpečnostních představitelů země. Dodal, že Kyjev „vypátrá a zlikviduje" všechny separatisty odpovědné za nejnovější masakr.

V několika posledních dnech si armádní ofenziva vyžádala již několik desítek životů rebelů. „Během bojů v několika posledních dnech zahynulo na druhé straně fronty nejméně 50 proruských bojovníků,“ řekl armádní mluvčí Vladislav Selezňov. „Šlo o oběti vzdušného bombardování pozic rebelů poblíž ruské hranice,“ upřesnil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: luš

Michal Šmarda byl položen dotaz

Neuvažujete o založení nové levicové strany?

Když se SOCDEM zaprodala komunistům, nemyslíte, že je tu pro novou stranu prostor?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zničení všech důkazů. Armádní zákrok proti opozici vrcholí?

12:00 Zničení všech důkazů. Armádní zákrok proti opozici vrcholí?

„Jsou připraveni zničit všechny důkazy, pokud by se situace nevyvíjela dobře.“ Takovou zprávu dostal…